У Бучачі не міський парк, а зарості й хащі

Так, єдиний парк у місті, який би мав бути у прекрасному стані із прочищеними доріжками, зручними лавочками, “вуличними тренажерами”, на жаль, зараз переживає свої найважчі часи. Суцільні зарості, сміття, не побоюсь навіть сказати, перетворення у “дикий” ліс. До речі, Ви знали, що його заклали ще у XVIII столітті і першопочаткова назва не “міський парк”, а “Парк Потоцьких”.

Пам’ятаю, ще дітьми нас сюди водили на екскурсію, щоб показати сім лип, які ростуть віялом. Але, на жаль, зараз, навіть їх буде важко відшукати. Чомусь у нашому місті побутує думка, що про парк потрібно згадувати лише тоді, коли тут мають відбуватися якісь концерти чи урочистості. І кілька років тому перед святкуванням Дня молоді його вкотре “підчистили”. Але з того часу багато води втекло і багато дерев виросло.

Вже навіть і не одразу помітиш алейку для прогулянок навпроти Володимирської церкви. Так-так, а вона тут колись була. А якщо заглибитися у паркові хащі, то навіть страшно стає, бо не знаєш чи кліщів наберешся, чи, не дай Боже, по голові отримаєш.

А, дивлячись на могилу воїнам УПА, яку, за словами І. Шподарунка, в 90-му році громада Бучача  насипала відрами, аж серце кров’ю обливається. Навіть хреста на вершечку не видно – так все заросло бур’яном. У траві навіть важко роздивитися плиту із написом.

Проблиски сонячного світла кілька разів заглядали у це “темне” царство – небайдужі мешканці виходили на прибирання, ми тоді навіть про це писали. Але зараз, розмовляючи із тодішніми активістами, важко знову налаштуватися на позитив. Мовляв, як можна прибирати там, де навіть світа Божого не видно, порядку немає взагалі. “А де мають гуляти наші діти? У загазованому місті?,” – обурюється пані Оксана, що мешкає неподалік.

Хіба не бачить такого жахливого стану міська і районна влада? Чому нічого не роблять, не б’ють на сполох, не виділяють кошти? Хоча, про що мова, якщо їм головне власні кошені набити і так, про людське око кілька фоточок зробити. Це ще добре, що ніякої біди не сталося у тих хащах.

Леся Ю.

Бучацький інформаційний портал

 

 

Коментарі вимкнені.