Путін скоро відкриє другу лінію фронту. На кордоні з Придністров’ям
22 серпня біля адмінбудинку Гримайлівської селищної ради Гусятинського району зібралося близько 70 людей з навколишніх сіл, в основному – жінки, бо саме їхніх синів та чоловіків призивали до війська. Були також присутні сільські голови сіл Пізнанки, Вікна, Зеленого. Люди були обурені через події, що днями відбулись у селі Постолівка Гусятинського району, та інформацією, яка надходила від людей про те, що чоловіків забирають силою в кайданках у нічний час на військову службу. Днями через схожі події була перекрита дорога Гримайлів – Гусятин у Постолівці.
До людей вийшла Гримайлівський селищний голова Ольга Примак, яка змушена була давати відповіді на складні і часом досить некоректні випади на її адресу. Розмова переросла у перепалку, і вже мало хто добирав, що і як говорити. Пікетувальники вимагали зустрічі з керівництвом Гусятинського району, а саме -головою та військовим комісаром для детальної відповіді на поставленні запитання. Близько 15 години приїхав голова Гусятинської РДА Ігор Аніловський та районний комісар Андрій Олещук. Це стало кульмінаційним моментом у розмові між владою та людьми, які вільно висловлювали свої погляди та задавали складні запитання. Основним лейтмотивом розмови було бажання, щоб призивали до війська всіх без винятку, не дивлячись на соціальне становище та майновий статус. Люди закликали, щоб на захист нашої держави ставали в тому числі і діти керівників району, заможних людей, депутатів усіх рівнів. При цьому жінки вимагали у військового комісара при відправленні їх дітей та чоловіків у зону бойових дій (АТО) забезпечувати їх необхідним військовим спорядженням: касками, сучасними бронежилетами, взуттям тощо. А ще – щоб не викликали на медичну комісію людей-інвалідів.
На закиди людей Андрій Олещук спробував дати детальну відповідь. Перш за все він наголосив, що часткова мобілізація вкрай потрібна країні, бо, за його словами, 21.08.2014 року Придністровська Молдавська Республіка оголосила військову мобілізацію і готова виставити 100-тисячне військо на кордоні з Україною. За планом Президента РФ В. Путіна досить скоро має бути відкрита друга лінія фронту, і тоді, наголосив військком, ми будемо воювати палками.
– А для цього потрібні добровольці та мобілізовані солдати. На сьогодні з 40 тисяч військовозобов’язаних району 35-ть через різні причини непридатні для військової служби (інвалідність, батьки багатодітних сімей, психічнохворі, розумово відсталі тощо). І тільки п’ять тисяч придатні до військової служби, щоправда, близько чотирьох тисяч з них ухиляються в різний спосіб від служби. Хтось виїхав за кордон, хтось не з’являється у військкомат. І саме це є основною причиною відтермінування закінчення військових дій на Сході країни, – зазначив Андрій Олещук.
При цьому воєнком висловив готовність іти на передову в зону бойових дій. До голови Гусятинської адміністрації теж звучали гострі запитання. Прикметним є те, що люди перестали боятися влади і не бачать у них небожителів. Скоріш за все, люди у владі усвідомлюють в теперішніх умовах, що не легка шапка Мономаха. Одна з жінок запропонувала голові адміністрації відправитись на Схід. На що Ігор Аніловський відреагував: «Разом з вами – обов’язково».
Толерантність суспільства визначається саме можливістю співіснування різних думок та ідей і говорить про певну зрілість суспільства в цілому. Ми готові бути єдиною нацією та знаходити спільну мову. А авантюристів та псевдопатріотів ставити на місце. Результатом зборів громадян стала зрозуміла позиція – Україну необхідно захищати, але усім без винятку, не дивлячись на нагороди, статус та заслуги. Тільки активна громадянська позиція врятує нас та нашу державу від загрози сепаратизму.
Руслан Терешко, Номер один
Коментарі вимкнені.