Мордовороти «зробили» нас, як кошенят
Тепер зрозуміло, навіщо вчора по обіді до Верховної Ради приїздив Прем’єр Микола Азаров і чому з ложі преси виганяли журналістів, які стали свідками наради голови Партії регіонів та депутатів фракції ПР у сесійній залі парламенту.
Це нагадувало бліц–криг: щойно перший віце–спікер Адам Мартинюк відкрив вечірнє засідання, як на голосування в другому читанні було поставлено скандальний мовний законопроект Ківалова–Колесніченка. Табло висвітлило 248 «за». Так було ухвалено новітній «валуєвський циркуляр», який цілком спроможний завдати українській мові нокаутуючого удару, не гірше, ніж російський боксер Валуєв.
Депутатка від «НУНС» Лілія Григорович розповіла: «Вони («регіонали») зробили це з порушенням регламенту, розставили своїх мордоворотів, і ухвалили у другому читанні в редакції першого читання».
Перед голосуванням депутати від Партії регіонів, які зазвичай беруть участь у силових протистояннях, зайняли місця в ложі уряду, інші «проблемні» зони сесійної зали і таким чином завадили опозиціонерам впливати на «кнопкодавство». Опоненти ПР ще встигли вирвати мікрофон у президії, але комуністичний віце–спікер устиг запустити голосування. Багато хто навіть не зрозумів, із якого приводу треба чи не треба тиснути кнопки.
Опозиція заявляє, що було порушено процедуру розгляду питання, й вимагатиме від Голови ВР Литвина не подавати мовний законопроект на підпис Президенту у зв’язку з фальсифікацією його ухвалення. Про це повідомив депутат від «НУНС» Іван Стойко.
«Перше голосування Мартинюка стосувалося позачергового включення в порядок денний мовного закону. Це голосування провалилося. Після цього він поставив питання про повернення до розгляду про включення в порядок денний, а третє голосування — про саме включення в порядок денний. Але Мартинюк намагається довести, що це було голосування про сам мовний законопроект», — наголошує Стойко.
А фразу диригента голосувань ПР Михайла Чечетова, сказану постфактум із характерною єзуїтською інтонацією, варто процитувати в оригіналі: «Оцените красоту игры. Мы их развели, как котят. Я не знаю, что они будут делать на выборах».
«Регіони» потирають долоні: проваливши соціальний напрямок, вони мають що запропонувати своєму електоратові — «покращення» на мовному фронті. Це — втілення однієї із старих передвиборчих обіцянок партії Януковича, який так і не став націоналістом, всупереч оптимістичним прогнозам.
«Регіони» ще раз довели свою майстерність у «розрулюванні» складних парламентських проблем. Тобто не «розрулюванні», а тупому розрубуванні цих гордіївих вузлів. Опозиція подала дві тисячі поправок до мовного закону, сподіваючись затягнути його розгляд до літніх канікул. Станом на позавчорашній вечір профільний комітет БЮТівця Володимира Яворівського розглянув лише триста з них, викликавши стриману критику з вуст голови фракції ПР Олександра Єфремова. Вчора вранці Єфремов у коментарях ЗМІ припускав, що в таких умовах «регіонам», можливо, доведеться скликати позачергову сесію. І тут — миттєвий хук зліва, як увечері в донецькому підворітті.
Навряд чи варто тішити себе ілюзією, що в такому впокореному парламенті можуть дати задній хід сфальсифікованому голосуванню. І що Президент Віктор Янукович може не підписати вбивчий для української мови закон. Адже, згадаймо, проштовхувати його в першому читанні до ПР приїздив сам секретар Ради нацбезпеки й оборони Андрій Клюєв.
Тим часом опозиція має певні сподівання. «Ми маємо сфотографовану стенограму, де видно, що третє питання ставилося не про ухвалення законопроекту, а лише про включення його в порядок денний, після чого сесію взагалі закрили, — каже «заукраїнець» Стойко. — Ми вимагатимемо від Литвина не підписувати сфальсифіковану стенограму і не подавати на підпис Януковичу сфальсифікований законопроект». Уже через пiвтори години пiсля НП в парламентi депутати Іван Стойко та В’ячеслав Кириленко оголосили голодування бiля Українського дому.
Але що Литвин? Саме в час голосування Голова ВР був викликаний на Банкову — вочевидь для роз’яснень.
Коментарі вимкнені.