Щоб продовжити договір на електроенергію треба… й право власності на житло? (відповідь юриста)

У редакцію «Погляду» прийшло запитання, чому для продовження договору із  КП “Тернопільміськтеплоенерго” останні вимагають не тільки паспорт і копію ідентифікаційного коду, а й документ, який підтверджує право власності на житло. Наш юрист досліджував цю ситуацію.

– Відповідно до п.3 Правил користування електричною енергією для населення затверджених Постановою Кабінету міністрів України №1357 від 26 липня 1999 року – споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником,  – розповідає юрист Віктор Козелко.  –  Він розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.

Проте юрист зазначає, що він може автоматично (!) бути продовжений на рік, якщо за місяць до закінчення терміну договору жодна зі сторін не заявила про розірвання договору чи внесення змін до нього.

–       Як свідчить практика по усіх електромережах України, що для оформлення договору про користування електроенергією у разі закінчення терміну дії договору або зміни власника житла потрібно надати наступні документи,  – зазначає Віктор Козелко.

А саме:
– копію та оригінал документа, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом певною фізичною особою;
– копію та оригінал паспорта;
– копію та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Щоб врегулювати ці питання і вияснити, наскільки це правомірно вимагати у тернополян необхідні документи, юрист направив запит на інформацію у Тернопільську міську раду і Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, щоб вони роз’яснили, який має бути перелік документів. Відповідь на ці звернення прийде до 10 днів, тоді редакція «Погляду» їх оприлюднить.

Що ж до пояснень працівників  КП “Тернопільміськтеплоенерго” за словами юриста, вони самі не знають чіткого переліку і вважають це вказівкою начальника.

–       Ну і твердження про те, що у разі ненадання документа на право власності на житло, працівники перестануть брати плату, є абсурдним, – запевняє юрист. – Адже оплата за цей вид послуг здійснюється в установах банку і його працівник просто зобов’язаний взяти у вас кошти на оплату електроенергії.

 

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Нагадаємо, що Інтернет-видання «Погляд» запустило нову рубрику “ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА”, де ми знайдемо відповідь на будь-які ваші питання і звернення щодо юридичної допомоги.
У цьому розділі ми будемо подавати вам найцікавішу інформацію щодо діяльності чинної влади: генеральний план міста, кількість помічників у депутатів, їх привілегії та усе, що сховано у шафах чиновників.
Ви також можете звертатися до нас з будь-якими питаннями юридичного характеру. Відповідь на усе, що вас цікавить ми знайдемо разом із тернопільським юристом Віктором Козелком.
Задавайте свої питання під публікацією у коментарях або пишіть на електронну адресу info@poglyad.te.ua  і ви обов’язково отримаєте правильну відповідь!

-1 thoughts on “Щоб продовжити договір на електроенергію треба… й право власності на житло? (відповідь юриста)

  • 11:14 | 4.07.2012 о 11:14
    Permalink

    Відповідь ні про що. Як свідчить практика – це не відповідь юриста. Має бути посилання на якісь норми.

    • 16:36 | 4.07.2012 о 16:36
      Permalink

      ви не праві. мені, наприклад, інформація здається важливою – і легко, і доступно написано. а то у під’їзді уже давно висить інфо, типу відключимо світло, як не продовжите договір. Я не продовжила і боялася, що відключать світло. А виходить, що воно автоматично продовжується. Дякую за цю інформацію!

  • 18:56 | 4.07.2012 о 18:56
    Permalink

    Правила користування електричною енергією, затверджені постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 року.
    п. 5.4. цих Правил визначає перелік документів необхідних для укладення договору про постачання електричної енергії та ряду інших договорів.
    Зокрема ч.8 п.5.4 Правил користування електричною енергією зазначає, що копія документа, яким визначено право власності чи користування на майно є необхідною для укладення договору про постачання (споживання) електричної енергії.

  • 18:50 | 23.07.2012 о 18:50
    Permalink

    Підкажіть, будь-ласка, а чи є вже відповідь НКРЕ?

    • 09:13 | 24.07.2012 о 09:13
      Permalink

      так, відповідь з НКРЕ нарешті отримана. найближчим часом ми її опублікуємо.

      • 10:01 | 24.07.2012 о 10:01
        Permalink

        Будемо чекати. Дякую.

  • 17:39 | 26.07.2012 о 17:39
    Permalink

    Тут важно не то, какие документы нужны для заключения договора, а то, что он автоматически продлевается каждый год еще на год. Если электросети не расторгли договора (в письменной форме)и не сообщили вам об этом, ничего требовать они не могут! Спасибо редакции за информацию.

Коментарі вимкнені.