Схід і Захід знову разом! Їх об’єднує Янукович

Більшість українців незадоволені роботою свого президента Віктора Януковича. В ході проведеного на замовлення DW репрезентативного опитування вони негативно оцінили його діяльність практично у всіх областях.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на DW.
Майже дві третини українців (62%) незадоволені роботою Віктора Януковича на посту президента країни. При цьому рівно половина з них (31%) швидше незадоволена тим, як глава держави виконує свої обов’язки, а друга половина – дуже незадоволена.
Позитивно роботу Януковича оцінив лише кожен четвертий житель країни (20 відсотків швидше задоволені і 4 відсотки дуже задоволені). Такі результати репрезентативного соцопитування, проведеного в лютому Інститутом вивчення ринку і громадської думки IFAK на замовлення української служби радіо “Німецька хвиля”. Під час дослідження було опитано 1000 респондентів.
Головне, що турбує зараз українців, – їхній добробут. Усього 19 відсотків респондентів вважають, що за роки правління Віктора Януковича їхній рівень життя підвищився. А 64 відсотки вважають, що президент взагалі не дбає про поліпшення умов життя населення.
Те ж і з економікою. Більше половини опитаних (54%) не вірять, що діяльність Януковича сприяє економічному зростанню в країні. А 55% респондентів заявили, що глава держави нічого не зробив, щоб поліпшити їх шанси на отримання освіти.
52 відсотки українців вказують, що президент нічого не робить для дотримання принципів правової держави, 54 відсотки впевнені, що Віктор Янукович не сприяє поліпшенню ситуації з дотриманням прав людини. І тільки кожен п’ятий респондент вважає, що президент виступає гарантом принципів правової держави і прав людини.
Багато українців очікували, що прихід Януковича до влади поліпшить відносини з Росією. Але ось результати опитування DW-Trend: всього 17 відсотків респондентів дотримуються думки, що відносини з Москвою дійсно покращилися. 36 відсотків констатують, що вони навіть погіршилися, а третина впевнена, що ніяких змін не відбулося.
Але і в тому, що стосується розвитку відносин з Євросоюзом, Віктор Янукович розчарував співгромадян. Лише 10 відсотків українців говорять, що такі відносини покращилися. 30 відсотків переконані, що вони, навпаки, погіршилися. А 36 відсотків не бачать змін.
Цієї — на загал негативної – оцінки діяльності Віктора Януковича на посту президента дотримуються опитані у всіх вікових групах. Примітно і те, що Янукович розтратив кредит довіри на сході і південному сході країни – там, де рівень його підтримки був традиційно високим. Тепер показники глави держави в цих регіонах виявилися нічим не кращими, ніж на заході.

Comments are closed.