На Бережанщині юні орнітологи ідуть аж у зимові ліси, щоб спостерігати там за птахами
Зима є важким випробуванням для пернатих. Відомо, що в люті морози гине 90% синиць – одних із найкорисливіших птахів для людини, адже вони руйнують гнізда білана жилкуватого, золотогузка, викльовують зі щілини кори гусінь, плодожерок. Дятли живляться жуками короїдів, вусачів. Не менше підсобить плодовим деревам й інші крилаті – шпаки, дрозди, горобці.
Вихованці Куропатницького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» запрошують усіх учнів нашого району приєднатися до орнітологічної акції «Допоможемо птахам». Її метою є залучити якомога більшу кількість людей до підгодівлі зимуючих птахів, проводити екологічну роботу, досліджувати та природоохоронну діяльність, сприяти вихованню почуття відповідальності за світ, у якому ми живемо.
Синички, повзики, горобці, снігурі, дятли, дрозди, омелюхи перебираються ближче до людей, щоб мати, що поїсти. Для підгодівлі птахів діти використовують насіння соняшника, проса, вівса. З великим задоволенням птахи поїдають пшеничні зерна, насіння гарбуза.
Юннати виготовляють годівнички з різних підручних матеріалів: фанери, пакетів з-під соку, пластикових пляшок, в які систематично потрібно підсипати зерно.
Цікаво і змістовно проходять орнітологічні спостереження за птахами нашої місцевості, екскурсії в зимовий ліс, зокрема у мальовничі урочища: «Гряди», «Монастирок». Юні орнітологи закликають усіх небайдужих людей допомогти вижити в голодний і холодний час птахам, які взимку не залишають рідний край. Підгодівля птахів – улюблена справа дітей не тільки вдома але й у шкільному саду.
Заступник директора з виховної роботи Марія Венгрина
Коментарі вимкнені.