Містична мелодрама від Сергія Сірого

2 листопада у книгарню «Є» завітав наш земляк, поет-пісняр Сергій Сірий. Він презентував нещодавно написану книгу «Йар навиворіт, або Кохання в чужому тілі», яку видало львівське видавництво «Піраміда».
Презентація почалася з прослуховування відомої пісні «Наш Тернопіль», та відео, в якому використовувалися фото авторства власне Сергія Сірого.
Поет зізнався, що в його житті з’являються містичні моменти, що й надихають його на творчість. Презентована книга є третьою, і написана в період, коли в поета з’явилось багато часу, бо він зломав руку. У сюжеті книги переплітається наш реальний світ із паралельним, раєм та пеклом, головні герої намагаються отримати задоволення від кохання, в якому енергетика між тілом та душею досягає нірвани. Книга відкриває бачення автора на філософію тантричного сексу, — тобто не тільки фізичне з’єднання, а й неодмінно духовна близькість. Героїв автор бачив картинками, писавши ночами, навіть не знаючи, яке буде закінчення. Всі герої з’являлися абсолютно спонтанно. У рядках згадується про рай, пекло, наше місто Тернопіль, Житомир, Монастириськ, мавок, щезників, домовиків, перелесників, та інших фантастичних істот.
— Жанр свого твору я визначив, як містична мелодрама. Перша робоча назва книги була «Надокучливий рай», згодом я вирішив змінити її на теперішню,— розказує письменник. —Все ж таки назва символічна – «Йар навиворіт…», навпаки, з середини, тобто рай є у нас самих і ми є його віддзеркаленням.
Його прозовий твір руйнує усталені рамки з яких ми не можемо вилізти. І недаремно, бо технічний прогрес нас затягує і ми втрачаємо душу. Високопарність і уяву письменника можна зрозуміти по епіграфі, що цитує: «Нащо жити, щоб вмерти?» – дошкуляв мені Сум. Тінь огидної Смерті зовсім поруч відчув. Як тоді зрозуміти: в чому сутність буття?.. «Ти живи, щоб любити!» – усміхнулось Життя». Дійсно відчутно калейдоскоп людських почуттів, переживань, емоцій.
Можливо автор натякнув на наступну книгу, свідомо зробивши закінчення, що ніби просить якогось продовження. Що ж, будемо очікувати…
Закінчив Сергій Сірий презентацію книги своєю еротичною поезією, що без сумніву сподобалася присутнім чоловікам та жінам. Після того, палка шанувальниця подарувала літератору червону троянду.

Мар’ян Самарський

Comments are closed.