Тернополянки відкрито пропонували купити любов

Перший примірник книжки «Купи мені любов» Олени Герасименко придбали за 50 у.о. Хто цей покупець, який так цінує слово, авторка не каже. «Мене спитали скільки коштує книга. Я відповіла, що п’ятдесят. Просто не сказала, що гривень. А людина заплатила валютою. Це не чоловік. Навіть не дивіться на нього так», – розповідає Олена Герасименко під час репрезентації видання в галереї «Бункермуз». У неділю вона вперше зустрілася зі своїми  читачами. Разом міркували чи може вистачити коштів, щоб придбати найдорожче. Модератори дійства, журналісти Руслана Стасишин і Анна Василенко інтригували присутніх фразами з новел авторки і вишукано доповнювали атмосферу слова.

Побачив світ новелістичний збірник «Купи мені любов» у видавництві «Крок». Редактор – Богдан Грабовський.

Книжка настільки життєва, що у ній кожен частково може упізнати себе або когось зі свого оточення. Чтиво легке, невимушене і водночас спонукає задуматися. Як от: «Кричали на політиків, лаяли їх, голосно так, на всю горлянку, але лише на дивані. Авжеж, вони варті їх лінивого волання. Вилежуючи свою свідомість, чекали, що ось-ось прийде Хтось і їхнє життя зміниться. Але до лінивих зміни не приходили. Чекали за рогом суспільства і насміхалися. З тих бовдурів, що свято вірили у перемогу на дивані». 

 – Ефір для мене справа звична. – розповідає опісля Олена Герасименко. – Презентація була вперше. Я людина емоційна, тому, переживаю постійно. По той бік запитань завжди по-іншому. Але більше хвилювань, мабуть, від тієї ролі, в якій ти себе відчуваєш вперше. Не можу зрівняти на шальках терезів що важче чи легше, скажу так – це по-різному. Проте, однозначно цікавіше вивчати себе іншу.

– Скільки днів, тижнів живе твоя книжка, побачивши світ? Де ще репрезентуватимеш її?

– Моя книжка ще майже тепленька і пахне друкарською фарбою. Тиждень тримаю її у руках. Сто п’ятдесят сторінок відчаю і слави, любові і пошуку, розкоші і марнославства.  Там є усе. Навіть трішки мене.  Навіть трішки вас. Ще буде одна презентація в книгарні Є, а далі побачу.

– Які люди цікавляться цим виданням, якось читача вже можна виокремити, упізнати, охарактеризувати? Може якісь несподівані є навіть?

– Цікавляться насамперед ті, які мене знають. Вони не очікували, що я можу таке утнути.  Не можуть приховати свого інтересу і ті, кому я нецікава, але цікаві деякі абзаци у книжці. Думаю, для більшості моя книжка – це несподіванка. У ній можна побачити мене зовсім інакшу. Вона буде цікава для жінок і чоловіків,  для впевнених і загублених,  для самотніх і закоханих. Гадаю, мої читачі – це ті, котрі люблять думати і бажають змін у житті.  Несподівані – ті, які не читають книжок, а мою візьмуть до рук. Якось так. А, забула,  ще ті, кому потрібна любов.  Книжка реанімує усіх.

– З чим можна порівняти відчуття, коли тримаєш в руках свіженьку,  щойно з друкарні власну книжку?

– Щось на кшталт – ущипніть мене, будь ласка.

– Які новели мають найінтригуючіші назви? Про які найчастіше відгукуються читачі?

– Як на мене, новела з назвою книжки «Купи мені любов» буде інтригувати. Усі захочуть дізнатися, чи насправді можна купити це почуття? У збірникові більше вісімдесяти новел, кожен знайде для себе назву, яка його зачепить.  Дехто впізнає когось, хтось себе. Є реальні герої, а є надумані. Є правда і трішки фантазії.  Є назви романтичні, наприклад – «Рандеву», «Кохання за власний рахунок», «Чоловічі бажання», «Може, це любов?», а є інтригуючі – «Кадри вирішують не все», «Заява на звільнення», «Брудні ігри». Відгукуються про ті новели, які натиснули на серце. Моя улюблена – «Колискова». Деякі сторінки є геть ризиковані, але це літературно-художнє видання, тож будь-які збіги обставин з реальними, ототожнення героїв – на розсуд і власний домисел читача.

Щось змінюється для тебе після виходу книжки – в оточенні, в собі, в цілях якихось?

– Для мене життя продовжується. Я та сама. Сподіваюся на розуміння читацької аудиторії. Хочу, щоб  зміст знаходили між рядками. Тексти короткі,  метафоричні. В кожному останньому реченні новели захована якась філософія, я стукаю до кожного живого  серця.  Що зміниться для мене особисто? Мабуть, буду ще більше працювати. На разі друкуються нові сторінки для нової книжки. Навіть двох.

Наталка Петрів

Коментарі вимкнені.