Тернополяни тепер мають свого адвоката в міській раді

Назарій Редьква – вперше став депутатом міської ради Тернополя. Про те, чим займався Назарій до того, як піти в політику, про перші  складнощі  та власні спостереження, пов’язані з організацією роботи та розподілом повноважень у міськраді далі у ексклюзивному інтерв’ю:

Як освоюєтеся в кріслі депутата? Що на початках здавалось найскладнішим?

Подібний, депутатський, рід діяльності освоюю вперше. Ця справа для мене незвична, хоча за плечима вже є певний досвід, який можна вважати попереднім та «підготовчим». Звісно, труднощі є в кожній справі, а в депутатській – тим паче, хоча б з огляду на особливу відповідальність перед міською спільнотою, яка дала тобі не просто мандат, а Мандат Довіри. І це на початках завжди аванс від людей, який необхідно наповнювати реальними справами, реальним змістом, не перетворювати в говорільню та порожні обіцянки. Якщо пробувати жартувати про крісло депутата, то вважаю, що воно має мати колеса, тобто депутат не повинен до нього приростати, а бути максимально мобільним і працювати, як тепер модно казати, «на місцях». Через те найскладнішою для мене є відповідальність, яку маю й усвідомлюю.

Чим займались до того, як піти в політику?

Протягом останніх п’яти років я працював юристом, директором філії юридичної компанії, яку ми заснували разом із однокурсником ще після закінчення навчання в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Також я ще працював фінансовим консультантом у страховій та консалтинговій компаніях. Загалом же, моя робота постійно пов’язана зі спілкуванням із людьми. Іншими словами, займаюся громадською діяльністю, сьогодні є головою Тернопільського відділення ВГО «Асоціація правників України», отримав також Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. А з листопада 2015 року маю честь бути обраним депутатом Тернопільської міської ради.

Чому вирішили йти в депутати? З якою програмою достукались до людей?

Цікавитись політикою почав ще в шкільні роки: першу активну участь у політичному житті країни брав під час Помаранчевої революції. Далі, в студентські роки, й до сьогодні ніколи не залишався осторонь політичних подій у державі, оскільки мій юридичний фах якраз найбільше переплітається з процесом державотворення.

Звичайно, для мене найбільшою подією – як вказівник на швидкі й позитивні зміни в державі – стала Революція гідності, яка ще раз гостро поставила на часі необхідність докорінних змін усієї системи управління державою. І це не просто слова – це розуміння, що зміни в Україні потрібно робити максимально швидко.

Для того, щоб брати активну участь у розбудові нашого міста, України, необхідно докорінно змінювати стереотипи, пов’язані зі старою системою, і, що важливо – Україною мають керувати українці! Нам не потрібно чекати, поки хтось сторонній прийде ззовні і створить нам краще життя. У своєму домі треба бути самим повноправними господарями! Це прописні істини, відхід від яких (у тому числі) й спровокував багато негативних подій у нашій державі: чи то Крим, чи війна на Донбасі.

Скільки часу приділяєте депутатській діяльності (де проводите прийом громадян)?

Депутатська робота вимагає левової частки часу. Це я підсвідомо розумів десь і раніше, намагаючись комплексно зарезервувати час для неї в своїй основній роботі. Прийом громадян проводжу щосереди, з 17.00 до 19.00 год., в приміщенні ПП «Наш дім» за адресою: м. Тернопіль, вул. Кл. Савури, 3.

Юридична освіта допомагає в депутатській діяльності? Приміром, при вивченні тих чи інших питань, що виносяться на сесію, комісію і т.д.?

Так, звичайно, допомагає і навіть сприяє. Особливо це дається взнаки при розгляді питань на Комісії, на Сесії міської ради, при розгляді звернень громадян (до депутатства я постійно займався прийомом наших містян, надаючи їм юридичні консультації як в офісі, так і на інтернет-сайті.)

Часто доводиться жертвувати власними справами на користь вирішення проблем громади?

Мабуть, замість «жертвувати», точнішим було би словосполучення «віддаватись справі», адже я свідомо обрав собі цей шлях, щоб мати задоволення від необхідності комусь допомогти і бути потрібним усій нашій громаді. Чомусь завжди в голові крутиться думка Івана Франка: «Громада – то великий чоловік!». А з світочами української думки й духу, як наш Каменяр, сперечатись не доводиться.

Як гадаєте: депутат-юрист не зможе обходити закон  чи навпаки, добре в ньому орієнтуючись, швидше знайде шляхи до «корупційних схем»?

Добре запитання… На жаль, шлях до корупційних схем можна знайти завжди. Але це питання лежить виключно, як вважаю, в моральній площині. Отже, не з фахом воно пов’язане. Сьогодні кожен депутат повинен особливо відповідально усвідомлювати наслідки своєї діяльності при виконанні владних повноважень, а при прийнятті рішень – керуватися виключно нормами законодавства. Чинні народні обранці всіх рівнів у співпраці зі (сподіваюсь, очищеними реформою) правоохоронними органами повинні викорінювати основне наше зло – корупцію – як на місцевому, так і на державному рівні.

У своїй професії ви часто, мабуть, стикаєтесь з порушенням закону. А в міській раді уже доводилось з цим зіткнутись?

Відповідь на це Ваше запитання частково стосується моєї відповіді на попереднє. У своїй професійній діяльності не «часто», як Ви висловились, а постійно (!) мені доводиться захищати права та інтереси тернополян, допомагати вирішити найрізноманітніші (почасти нестандартні) правові питання. В роботі Тернопільської міської ради, за час мого кількамісячного депутатства, з грубим порушенням законодавства, на щастя, поки що не стикався. Маю, правда, деякі власні спостереження, пов’язані з організацією роботи та розподілі повноважень у цьому органі з їхньою подальшою оптимізацією.

У своїй же подальшій депутатській діяльності гарантую дотримуватися букви Закону та миттєво присікати порушення законодавства в нашій міській раді.

Чому, власне, вирішили балотуватись в депутати?

Можу назвати себе «приземленим романтиком». Тернопіль для мене є рідним містом, де я народився та виріс, де починалося становлення й формування моєї особистості. Тут моє й моєї родини КОРІННЯ.

Місто Тернопіль, безперечно, є перспективним, надто ж, якщо врахувати всі фінансові, економічні, інфраструктурні та туристичні можливості нашого полісу.

А поки потрібно, засукавши рукави, тривіально-«приземлено» проводити капітальний ремонт доріг, вулиць, дворів, будинків… Словом, йти до європейських стандартів життя. Мудрець Вергілій свого часу сказав: «TRAHIT SUA QUEMQUE VOLUPTAS (Кожного манить своя пристрасть)». Служіння Тернополю та тернополянам – це і є пристрасть, а вона манить.

Тож свою Пристрасть, я вважаю, що обрав, хоча б на найближчий, відведений для депутатської роботи, час. І давайте разом перетворимо Тернопіль у сучасне європейське місто!

Спілкувалась Тетяна Колеснік, ЛТДейлі

Коментарі вимкнені.