На тернопільському каналі ІНТБ – телепередача про замки Тернопільщини

У дитячій пізнавальній програмі “Телевітамінки”, яку будуть показувати на каналі “ІНТБ” в кінці місяця, мова піде про замки Тернопільщини. У програмі взяли участь діти, які подорожували пам’ятками області, а також цікаві гості, пише 20 хвилин.

Історик та журналіст газети “RIA плюс” Володимир Мороз розповідав дітям про замки у Збаражі, Вишнівці, Кременці, а також у нашому місті. Чоловік знайомить дітей із історіями про скарби і інші цікаві родзинки цих споруд.

– Кременецький замок дуже цікавий тим, що його ні разу не взяли татари під час набігів, – розповідає пан Мороз. – Він знаходиться на горі і в цьому була його перевага. Я сам багато разів підіймався туди. Одного разу навіть із велосипедом. Там відкривається дуже гарний краєвид на все місто, особливо вночі. Також у цьому місці колись викопали криницю глибиною 90 метрів, але до води вони не докопались. Люди  спускались вниз на ланцюгах і із середини можна було побачити зірки навіть вдень. Також історик розповів дітям про підземні ходи, які виходили з цих замків. Цей випуск програми “Телевітамінки” буде десятим. Покажуть його наприкінці червня. Також його можна буде знайти на порталі youtube.

– У своєму проекті ми хочемо показати дітям можливості нашого міста і цінність історичних пам’яток, – розповідає автор сценарію Олена Мудра. – На кожну програму ми запрошуємо дорослих гостей, які розповідають про свої захоплення.

Попередній випуск програми був присвячений телескопам, де дітям також розповіли про планети і про політ до космосу.

– У кожній програмі у нас є герой, який вдягнений у відповідний костюм, – каже пані Мудра. – Цього разу замками у нас буде ходити разом із дітьми лицар. Цікавий факт полягає у тому, що діти майже беруть участь у процесі зйомок і написання сценарію. У нашій передачі знялось близько 200 дітей. Наразі в проекті беруть участь четвертокласники школи мистецтв. Майже всі діти, які хотіли взяти участь у проекті, знялись у нас.

Довідка:

Володимир Мороз – історик, журналіст газети “RIA плюс”. Є автором книжок “Замки Тернопілля”, “Замки і фортеці Тернопілля”.

 

Коментарі вимкнені.