Двадцять волонтерів потрібно для того, аби прибрати козацький цвинтар у Вишнівці

Для облагородження старовинного кладовища у Вишнівці шукають двадцятьох волонтерів. Окрім роботи, їм обіцяють обід і цікаву розповідь про минуле від фахівця-екскурсовода. Унікальну пам’ятку очищатимуть заради науки і туристів.

Дізнатися про козацьке кладовище XVI століття і водночас допомогти довести його до ладу закликають усіх охочих у четвер, 5 липня, повідомляє 20 хвилин.

Для волонтерів, які хочуть присвятити добрій справі цілий день, навіть організовують автобус.

– Зголоситися може кожен охочий, а ставку робимо на молодь – людей, які хочуть попрацювати і дізнатися щось нове, – розповідає головний спеціаліст облуправління туризму Оксана Захарчук. – Учасників ми забезпечимо рукавицями і пакетами, а Національний заповідник “Замки Тернопілля” – знаряддями для праці. Буде й обід.
Власне, адміністрація “Замків Тернопілля” і звернулася з ідеєю прибрати козацьке кладовище, продовжує пані Захарчук.

– Вони якраз розпочали упорядкування цієї пам’ятки, адже всі туристи, які приїжджають у Вишнівець, йдуть у палац. Натомість мало хто знає про цвинтар XVI століття, – каже вона.
А пам’ятка – унікальна, розповідає науковий співробітник Національного заповідника “Замки Тернопілля” Любов Шиян.

– Ми минулого року встановили його хронологічні межі. Найранніша епітафія, яку уже прочитали – це 1574 рік. Матеріали дозволяють констатувати, що це – одне з найдавніших православних кладовищ міста. Але, на жаль, козацькі хрести виготовлені з крихкого пісковику і написи на них пошкоджені, – коментує фхівець. – Останя дата на могилах – 1711 рік, тобто часи Північної війни. Також цвинтар пограбували десь наприкінці XVII століття. Частина його пішла під забудову вже у радянські часи.

Зараз площа пам’ятки – приблизно 0,7 га. Її територію, за словами пані Шиян, уже прибирали працівники заповідника спільно зі студентами-істориками. Тоді розчистили могили від дерну. Наразі виготовлюють пам’яткоохоронний паспорт.
– Цьогорічна зима була суворою. Багато дерев на кладовищі посохли. Отож їх і потрібно зібрати, – говорить Любов Шиян.

В облуправлінні туризму планують зібрати на толоку приблизно 20 волонтерів. Реєструватися можна за тел. 43-35-49.

Коментарі вимкнені.