Фестиваль «Дзвони Лемківщини» об’єднав всі країни світу, де проживають лемки

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» на Монастирищині об’єднав навколо самобутньої лемківської культури не лише область та Україну, а й всі країни світу, де проживають лемки. І це невипадково, адже саме на Тернопільщині зосереджено найбільшу кількість лемків.

Сьогодні, у другий день фестивалю, в урочище Бичова приїхали народні депутати, гості з інших регіонів, голови районних державних адміністрацій, прибуло духовенство й особисто владика Василій Семенюк. Вітали зі святом єднання та відродженням лемківської культури гостей свята й голова ОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.

Кожен район нашої області підняв історію лемківських традицій, та спробував відтворити їхнє життя, побут та культуру. А тому на фестивалі представляли свої виставки та презентації на лемківській говірці, співали лемківських пісень та зустрічали традиційним лемківським привітанням «Витаме!».

Також під час ХІХ Всеукраїнського фестивалю запалили лемківську ватру, як символ єднання у рідній культурі та звичаях.

Водночас, на території Лемківського села працювали різні локації для дітей, спортивні майданчики, проводилися майстер-класи, презентувалася традиційна лемківська кухня й дівчат навчали, як повивати хустку по-лемківськи.

Забавляли гостей триденного фестивалю різні аматорські та професійні гурти й музиканти. Родзинкою вечора другого дня фестивалю став Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки.

Тернопільська обласна державна адміністрація

Коментарі вимкнені.