На Тернопільщині відзначать 140-річчя Соломії Крушельницької

У дні ювілею Соломіїні пісні звучатимуть на її малій батьківщині. Розпочнуться святкові заходи у неділю, 16-го вересня урочистою академією «Крізь сяйво Соломіїних пісень» в селі Білявинцях Бучацького району, де вона народилася. Того дня там зберуться представники громадськості, духовенства, влади.

Як повідомила «Дню» заступник голови Бучацької райдержадміністрації Ольга Стронська, на малій батьківщині Соломії Крушельницької її вшановують щороку, не чекаючи на ювілеї.

Також  у сільській бібліотеці Білявинців діє кімната-музей, а на стіні книгозбірні декілька років тому встановили меморіальну дошку. Проте вже нині йдеться про відкриття хати-музею — сільська рада планує викупити будинок, що імовірно розташований на місці, в якому свого часу проживала сім’я Крушельницьких.

Продовжаться урочистості з нагоди 140-річного ювілею Соломії Крушельницької, 22-го вересня в родинному будинку-музеї в селі Білій Тернопільського району. Там  Соломія зростала і звідти вирушила підкоряти своїм ліричним сопрано увесь світ, прославляючи Україну.

Завершиться урочиста академія у день народження співачки — 23-го вересня в Тернополі.

Нагадаємо, що в місті, де вона навчалася в гімназії і робила свої перші кроки до оперного олімпу, стоїть перший в світі пам’ятник Соломії Крушельницькій, повідомляє  День.

Коментарі вимкнені.