Cкелі «Сутінкова Зона» та «Андеграунд» на Кременеччині окультурюють

У кам’яних велетнів цікава порода, а отже оригінальні форми, кажуть місцеві скелелази. Унікальний скельний район в Кременці відкрили місцеві скелелази разом з рівненськими, які у неділю якраз повернулися з нових скель.

–       Новий кам’янистий район називають маленькою Швейцарією. Порода скель досить цікава – це пісковик з вапняком та кременем. Відповідно, й форми скель – дуже оригінальні. Якщо в Карпатах звикли бачити більше опуклі гладкі скелі, то в Кременці вони з вгинами та дірками,- розповідає інструктор з альпінізму гірського клубу “Тернопіль” Юрій Павкін. На нових скелях є дірки під палець і кулак, часто з гострими краями, є “хвильки”. На перший погляд можна братись за будь-яку, але коли лізеш то необхідно вибирати ту, яка тримає. Орієнтовна висота скель – 3-8 метрів. Такі скелі і рельєф зустрічаються тільки в Кременецьких горах, Товтрах, Медоборах.

Здається, що невеличкий скельний район в Кременецьких горах вирваний десь із Тирольських Альп і перенесений на Тернопілля, а Кременецькі гори ніби продовження їх хребтів, — каже Юрій Павкін. — Їх можна порівняти і з французьким Вердоном, іспанською Коста Бланкою, італійськими Доломітами – все найкраще, де довелось побувати. Але найбільше тішить, що Кременець так близько від Тернополя і туди не потрібно шенгенвізи.

Один зі скельних районів Кременця – Дівочі скелі – був відомим раніше, а скелі Сутінкова Зона та Андеграунд – нові групи скель. Їх скелелази і “окультурюють” зараз.

Ми чистимо скелі від моху, гілляки збираємо, хвою, щоби не покалічитися під час лазіння, — каже він. — Та головне, проводимо своєрідну екологічну акцію: визбируємо там усі ті пляшки, консервні банки та інше сміття, яке залишають за собою відпочиваючі.

На нових скелях тернополяни склали маршрути нових скель. Так само давали назву новим маршрутам, наприклад Первенець, Nо проблем, Дівочі сльози тощо. Наприклад, останню скелю назвали так тому, що з кам’яного велетня постійно капали краплі води. Вони асоціювалися зі сльозами.

–       Дістатись під скелі можна пішки з автовокзалу. Це займе 20-30 хв. Можна їхати на машині через Замкову гору, — каже він “Кременець” — Води нагорі немає – необхідно брати з собою.

Коментарі вимкнені.