“Львівська залізниця” на Тернопільщині попалась на порушеннях

Тринадцять осіб притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму штрафів 2,5 тис.грн. та 20 тис.грн. розрахованих збитків – такі результати планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства відокремленими підрозділами Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця», проведеної держінспекторами ДЕІ у Тернопільській області 14-20 грудня 2010 року.
У ході перевірки згаданих підприємств виявлено ряд порушень вимог Законів України «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», Водного, Лісового та кодексу України «Про надра».
Зокрема, підприємство, що спеціалізується на ремонті пасажирських вагонів, спецвагонів та спеціального рухомого складу не здійснює контроль за операціями поводження із деякими видами відходів, не дотримується вимог щодо поводження з відходами, не має розроблених технічних паспортів на відходи, не отримало спеціальний дозвіл на користування надрами в частині використання прісних підземних вод.
Інше підприємство, по ремонту і технічному обслуговуванню локомотивів, здійснює свою діяльність за відсутності дозволу та лімітів на утворення і розміщення відходів на 2010р, змішуючи ТПВ з відходами, що мають ресурсну цінність, з порушенням правил експлуатації обладнання для очищення викидів в атмосферу та правил водокористування.
Виявлено також, що діяльність одного із підрозділів здійснювалась з порушенням порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферу та без дозволу на спеціальне водокористування.
Крім того, порушення зафіксовано у смузі захисту колії. Серед найбільших – самовільна рубка десяти сироростучих дерев на території Шилівської сільської ради Лановецького району. У результаті незаконної рубки довкіллю заподіяно шкоди на суму 18593 грн.
Загалом за виявлені порушення до адмінвідповідальності притягнуто керівників та відповідальних осіб підприємств. Також проведено розрахунки збитків, завданих у результаті виявлених порушень. Їх загальна сума перевищила 20 тис.грн.

Коментарі вимкнені.