Постраждалий в центрі Тернополя хлопець зайшов в аптеку … з ножем в голові

19-річного юнака, який ударив 14-річного хлопця ножем у голову, правоохоронці вже затримали. Медики досі борються за життя постраждалого. За непідтвердженою інформацією, конфлікт між юнаком та чоловіком виник через дівчину.

На 10 сантиметрів увігнав зловмисник лезо ножа у голову 14-річного тернополянина. Постраждалому зробили дві операції, але його стан украй важкий.

Жахливий для Тернополя інцидент трапився в обідню пору неділі, 12 лютого, неподалік Театрального майдану, повідомляє “20 хвилин”. Хлопець, за словами медиків, які ним зараз опікуються, сам із ножем у голові зайшов в аптеку, аби купити бинт. Працівники закладу одразу викликали швидку, яка приїхала за декілька хвилин.

“Я сказав би, що це варварський вчинок”
Потерпілого доправили у найближчу лікарню – швидкої допомоги. Везли із ножем у голові. Витягли його медики під час багатогодинної операції.

– Хлопець потрапив із ножовим пораненням голови, – каже головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. – Удар ножем – у вилочкову ділянку: між вухом та оком. Поранення проникаюче, на глибину 10 сантиметрів, складне з пошкодженням головного мозку. Складність була ще й у тому, що ніж застряг. Щоб його витягнути, довелось ще додатково розтрепанувати череп. Аби врятувати потерпілого, викликали нейрохірурга та бригаду анестезіологів з обласної дитячої лікарні. Спільно з нашими працівниками провели операцію.

Тривало оперативне втручання декілька годин. Коли медики вийняли ножа, почалась кровотеча.
– Лікарі ліквідували цю загрозу, – додає пан Чайківський. – Але наступного дня, 13 лютого, на комп’ютерній томографії побачили ознаки набряку головного мозку. Це характерно для таких травм. Окрім того, ще якась із судинок головного мозку підкровлювала. Тому цю кровотечу в операційній ліквідували. Далі проводять реанімаційні заходи зі зняття набряку мозку та відновлення його функцій.

Із такими випадками навіть медики лікарні швидкої допомоги, куди людей везуть із найрізноманітнішими травмами, не стикались.

– Подібного у практиці лікарів, які тут працюють уже десятки років, – не було, – визнає головний лікар. – Сказав би, що це варварський вчинок. Пацієнтів із ножовим пораненням голови тут не пригадують.

“Вчора – операція, сьогодні – операція…”
Постраждалий перебуває в реанімації. Робити прогнози лікарі не беруться, лише наголошують, що його стан — украй важкий. Під відділенням, де медики допомагають хлопцеві, ми побачили його матір. Проте жінка, вочевидь, хвилюючись за дитину, не захотіла спілкуватись із журналістом.

– Вчора – операція, сьогодні – операція. Я не хочу ні зким говорити, – сказала матір хлопця.
Про інцидент ми запитали в обласній міліції. Намагались дізнатись, за яких обставин усе сталося. Проте там лише підтвердили, що в центрі Тернополя дійсно важко травмували дитину. Додаткову інформацію пообіцяли надати за декілька днів.

– Зараз встановлюють усі обставини, – каже начальник відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Єдине, що можемо сказати, – особу, яка це скоїла, ми встановили.

Проте подробиці, щоправда, офіційно не підтверджені, нам вдалося дізнатися у медичного персоналу лікарні швидкої допомоги. Ніж у голову підліток нібито отримав від 19-річного хлопця. Той скористався ножем після словесної перепалки та шарпанини. Причиною конфлікту начебто стала дівчина.
Коли міліція закінчить своє розслідування, ми напишемо, як трапилось це нещастя та як покарають злочинця.

Участь в операції брав завідувач відділення анастезіології та інтенсивної терапії Петро Комар (49 р.). Медик показує знімки томографа, де чітко видно, як лезо пошкодило голову пацієнта.

До речі
Хоча у міліції не коментують, як покарають злочинця, – це визначить суд, притягнути до відповідальності юнака можуть за заподіяння важких тілесних ушкоджень. Тоді, згідно зі статтею №121 Кримінального кодексу України, людина може сісти у тюрму на вісім років. Якщо ж з’ясується, що це був замах на вбивство, то, згідно зі статею №115 Кримінального кодексу України, винуватцю “світитиме” 15 років перебування за гратами. Адже замах на злочин, вчинений із прямим умислом на вбивство, згідно зі статтею №15 Кримінального кодексу України, прирівнюється до вбивства.

Коментарі вимкнені.