Протидіяти сказу на Тернопільщині будуть за гроші Євросоюзу

Більше одного мільйона євро виділив Євросоюз для України, аби запобігти поширенню сказу. Найефективнішим методом є застосування приманок, проковтнувши яку, тварина отримує імунітет до хвороби. Таким шляхом пішли всі країни Західної Європи і вони досягли або повного оздоровлення, або на їхній території залишились поодинокі випадки захворювань на сказ

В Україні буде створена буферна зона, площею 70 кілометрів, частково вона займатиме території Волинської, Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, які прилеглі до території Євросоюзу. Тернопільщина займає третє місце в Україні за темпами поширення сказу і кількості їх спалахів, а методом профілактики в нашій області є щеплення.

З кожним роком на Тернопільщині кількість тварин, які хворіють на сказ зростає. Епідеміологічна та ветеринарна служби занепокоєні, адже тварини нерідко нападають і на людей. Від початку цього року в нашій області було зареєстровано кілька таких випадків. Наприклад, у січні у селі Літятин Бережанського району, на жінку напав вовк, у якого після досліджень підтвердили сказ. А у лютому у селі Вишнівчик Теребовлянського району скажені домашні коти покусали літню жінку. Хоча і Тернопільщина за темпами поширення сказу у трійці лідерів, невтішною залинається ситуація по всій Україні.

– У 2011 році було зареєстровано 540 неблагополучних пунктів, де захворіло 607 голів різних видів тварин, то вже в 2012 році, а цей рік ще продовжується, вже 807 пунктів і 929 захворіло різних видів тварин. Щодо нашої області, станом на 1 жовтня поточного року в нас захворіло 109 тварин різних видів. Зокрема, лисиць – 52, собак – 28, котів – 22. як бачимо, на лисиці припадає майже 50% всіх спалахів захворювання, – розказав начальник відділу протиепізоотичної роботи головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області Володимир Марків.

Щодо профілактики сказу в Україні, і на Тернопільщині, зокрема, то це в основному – вакцинація. Щеплюють переважно собак, а у випадках спалахів захворювання і велику та дрібну рогату худобу, коней та інших домашніх тварин. Цього року випадків сказу серед продуктивних тварин не реєстрували. У Європі вже давно почали використовувати вакцину у приманках, проковтнувши яку, тварина отримує імунітет до хвороби. Цей метод – ефективний, адже у європейських країнах проблеми сказу – нема.

– В окремих областях нашої держави, зокрема, Київська, Автономна республіка Крим, південні області інші, Донецьк так само в тому числі, була застосована оральна вакцина, тобто задавання приманки, де є вакцина проти сказу і таким чином проходить вакцинація, в основному це йде у дикій фауні. І це дає певного результату, – каже Володимир Марків.

Проблемою для Тернополя є безпритульні собаки, які також є активними розповсюджувачами сказу. Вилікувати сказ серед тварин неможливо. Єдине, що може вберегти від захворювання – профілактика. Вакцина для щеплення тварин проти сказу є, кажуть в управлінні ветеринарної медицини, проблема в іншому: в нашій області нема чіткого обліку тварин, зокрема, собак, а отже невідомо скільки потрібно замовляти вакцини, повідомляє TV-4.

Коментарі вимкнені.