Школу “Екстрім” виселили в приміщення без ремонту та умов (фото)
Приміщення абсолютно не готове до проведення тренувань та навчань побачили учні дитячо-юнацької спортивної школи «Екстрім», коли прийшли на заняття у перші дні вересня. На початку літа ця школа змінила адресу. Із приміщення на вулиці Богдана Лепкого, 3 переїхала на Київську, 3Б. До початку нового навчального року запропоноване школі приміщення мали відремонтувати. Втім, як з’ясувалося, зараз воно не готове до занять. Обурені такою ситуацією батьки дітей, які займаються в «Екстрімі», прийшли 4 вересня з пікетом під стіни міської ради.
Разом з батьками на пікеті був присутній директор гірськолижної школи Володимир Ліщук. Прояснити ситуацію що склалася до людей вийшли Микола Круть, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту та міський голова Сергій Надал. Вислухавши обурених батьків та начальника управління, Сергій Надал зазначив, що кошти на ремонт приміщення були виділені, і що протягом двох тижнів необхідно все відремонтувати та розпочати заняття. Чому за літні місяці не зробили ремонт, і коли його розпочнуть з’ясовувала кореспондент «Тернопільської липи».
Договір про оренду приміщення у дитсадочку на вулиці Лепкого у ДЮСШ закінчився 31 травня цього року. Протягом червня, як розповів Володимир Ліщук, «Екстрім» переїхав у станцію юних техніків на Київській. Тут їм надали дещо менше приміщення, де буде безпосередньо школа. А приміщення, де можна було б зберігати необхідне для тренувань спорядження відсутнє. Для зберігання спортивного інвентарю школі виділили місце у школи №11, що на вулиці Генерала Тарнавського.
Наразі це найближче місце до підйомника на горі, де вихованці школи тренуються взимку. Але зараз, ні спортзали в станції юних техніків, ні підвал в 11-ій школі не підготовлені належним чином до потреб «Екстріму».
– Зараз ми не можемо розпочинати заняття, бо зали де мають проходити тренування не відремонтовані, – каже Володимир Ліщук, директор ДЮСШ «Екстрім». – Коли переїхали сюди, то побачили, що у трьох кімнатах знятий лінолеум з підлоги. Тому не можемо там поставити мати та інше спортивне знаряддя для тренувань. Треба робити підлогу. Немає також де переодягатися дітям, немає умивальника і туалету. Для зберігання спортивного інвентарю нам виділили приміщення у підвалі 11-ої школи. Там діти взимку будуть одягати спорядження і йти на гору. У спеціальних черевиках йти дуже важко, бо вони не пристосовані для ходьби, і не тільки тяжкі, а й ще будуть нищитися, а спорядження для лиж та сноуборду не дешеве. Перезуватися у гірськолижні черевики на горі буде холодно. Один-два дні діти так походять і потім закинуть все.
Микола Круть, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики міськради погоджується з тим, що надане у користування приміщення замале для школи, але це був оптимальний варіант.
– Ми підбирали варіанти де можна було б розмістити спортивну школу повністю, на жаль, приміщення необхідної площі не було, – каже посадовець. – Після оглядин кількох приміщень було прийняте спільне рішення з адміністрацією школи та погоджене з управлінням освіти, що адміністрація ДЮСШ «Екстрім» і навчальні лекторії будуть на Київській, 3Б, а приміщення для збереження інвентарю – у школі №11. Це найближчі приміщення, які можна було надати. Надані вони у безплатне користування на три роки.
Після переселення у нове приміщення, у липні, директор школи Володимир Ліщук зустрівся із представником підрядника та висловив свої побажання щодо того, що необхідно відремонтувати у наданому приміщенні. Але далі розробки проектно-кошторисної документації справа не пішла.
– Кошторис на виконання ремонтних робіт мали затвердити на липневій сесії міськради, – розповідає Володимир Ліщук. – Начальника управління у справах сім’ї, молодіжної політики та начальник відділу молоді та спорту на той час у місті не було. А заступник начальника управління повідомила, що кошторис не затвердили, бо немає коштів і треба чекати серпневої сесії. У середині серпня депутати затвердили кошторис у розмірі 80 тисяч гривень, але оскільки раніше кошторис був складений на більшу суму то його знову треба переробляти, щоб можна було розпочати ремонтні роботи. В управлінні нас звинувачують, що ми не уклали угоду з підрядником. Але тільки 4 вересня ввечері Микола Круть показав нам кошторис та назвав підрядника.
Проектно-кошторисна документація на виконання робіт була готова вже у середині липня. І вже тоді дирекції школи необхідно було підписати угоду про початок ремонтних робіт з підрядником. Хоча реально розпочати їх вони могли тільки у 20-х числах серпня, коли на сесії було затверджено рішення про виділення частини необхідної суми коштів.
– На капітальний ремонт приміщень «Екстріму» управління перекинуло зекономлені кошти з інших наших об’єктів у сумі 80 тисяч 600 гривень. Рішення сесії про відповідні зміни у бюджеті було прийняте у середині серпня. Через тиждень після сесії, 22 серпня були внесені зміни до кошторису. Наступний крок – замовлення проектно-кошторисної документації – повинна була робити спортивна школа, оскільки замовником документації та замовником робіт виступає школа. Тоді треба було підписати договір і наступного дня отримати проектно-кошторисну документацію. Після чого замовити у Держказначействі гроші та розпочинати роботу по оформленню всіх документів. Але тут, як кажуть, спрацював людський фактор. Гроші у казначействі школа замовила тільки 5 вересня. Тепер їм треба підписати договір з підрядником на виготовлення проектно-кошторисної документації, вартість документації та експертизи уже включена у кошторис. Крім цього треба заключити договір з технаглядом, який буде контролювати виконання ремонтних робіт.
П’ятого вересня також відбулася зустріч усіх трьох сторін – начальника управління, дирекції школи та батьківського комітету і представника підрядника. На цій зустрічі вони остаточно узгодили, які ремонтні роботи необхідно виконати, щоб вкластися у 80 тисяч, і щоб школа якнайскоріше почала працювати.
– Думаю, що в першу чергу необхідно зробити санвузли, аудиторії для занять, підлогу, встановити у приміщеннях перегородки, якщо є потреба замінити опалення, – зазначив Микола Круть. – Ремонтні роботи розпочнуться найближчим часом. Після нашої зустрічі проектант внесе зміни у документацію. Думаю на це піде день – два. Директор школи підпише договір про замовлення документації, і після цього робітники зможуть розпочати ремонт. Це буде перша черга ремонтних робіт. Адже весь кошторис на ремонт приміщень станції юних техніків та підвального приміщення в 11-ій школі складає 220 тисяч гривень. Коли міська рада виділить решту необхідної суми – 140 тисяч гривень, то підрядник виконає решту ремонтних робіт.
Наразі у керівництва школи є чимало роботи зі збором необхідних документів для проведення ремонту. Та чи вдасться провести ремонт за два тижні, і приступити до навчання у школі в 20-х числах вересня буде видно пізніше.
Ольга Захарова, Тернопільська липа
Фото автора
Коментарі вимкнені.