Чому у Тернополі бардак на дорогах
Ще звечора 20 січня тернополяни почали скаржитися на те, що дороги в Тернополі неочищені від снігу – пересуватися надзвичайно важко. Така ж ситуація і з тротуарами. Багато хто сподівався, що до ранку комунальники справляться з цією проблемою. Тим паче – великого снігопаду не було. Та яким же було розчарування містян, коли зранку 21 листопада на роботу довелося пробиратися через замети і довго чекати громадський транспорт, який в цей час буксував десь на підйомах.
Один із водіїв маршрутного автобуса розповів нам, що за сім годин роботи (від 6.00 ранку) не бачив на своєму маршруті жодного тракторця чи піскорозкидача. Найважчою ділянкою на своєму шляху називає дорогу в районі обласної філармонії.
Пересічний тернополянин старшого віку, почувши розмову з водієм, додав, що він також не бачив спеціальної снігоочисної техніки в місті. Пригадав лише, що біля центрального стадіону їхав пустий піскорозкидач. І що піском посипані лише ділянки на зупинках громадського транспорту.
Окрім того очевидець повідомляв про затор в кілька кілометрів на вул.Об’їзній.
«Погляд» запитав у начальника управління житлово-комунального господарства Миколи Лесіва, чому місто виглядає так, наче заявлена міською радою 41 одиниця техніки для належного утримання доріг взимку, знаходиться в гаражах.
Чому тернополяни не бачили тракторів чи автогрейдерів удень?
Основна нагрузка снігоприбирального транспорту – вночі. Ми працюємо приблизно з 23.00 і до 8.00. Адже протягом дня наша техніка спричиняла б значні затори в місті, оскільки воно перегружене автомобільним транспортом. Ще минулого року міською радою було прийняте рішення про очистку доріг в нічний час. Щодня ми складаємо план очистки вулиць на ніч.
Щоправда, бувають різні ситуації, наприклад якісь перепади температури, тому дещо ми підправляємо і вдень. Сьогодні, наприклад, досипали підйом біля стадіону на проспекті Степана Бандери. Також вулиці, де виникли проблеми: Об’їзну, Микулинецьку.
Сьогодні також було здійснено комісійний об’їзд. Ми визначили, що недостатньо очищені міжбудинкові проїзди. Тому всі ЖЕКи випустили наявну техніку на очищення цих ділянок.
Які проблеми заважають прибирати сніг якісно?
- З року в рік стоїть проблема з власниками приватних автомобілів. Ми постійно просимо їх забирати авто, які затрудняють прибирання побутових відходів та снігу. Але всеодно маса транспорту залишається «ночувати» в дворах. Також тернополяни ставлять машини на проїздній частині міста. Це унеможливлює очистку доріг.
- Зараз існує запас технічної суміші на місяць. На підході п’ять вагонів технічної солі. Але є проблеми з фінансуванням, яке затримує казначейство, тому можливості міського бюджету обмежені.
- Нам не вистачає техніки. Останнім часом вдалося купити лише три одиниці. Тому ми заключили договір з підприємствами, в яких є потрібна техніка. В разі потреби вони будуть працювати з нами.
Чи добре працює техніка?
На жаль, наявною технікою якісно прибрати усі дороги дороги міста ми не можемо. Адже вона не нова. Тому в першу чергу очищаємо головні магістралі міста, також під’їзди до дитячих садків, шкіл, лікарень, магазинів, інших важливих об’єктів.
Оскільки грейдерів та тракторів бракує, то деякі невеликі вулиці, або приватні сектори прибираємо не щодня. Всі дороги не можемо охопити тією технікою, яка є в наявності. Тому може бути таке, що сьогодні деякі вулички були неочищені.
Довідка:
За повідомленням міської ради, для механізованого зимового утримання задіюється 41 одиниця техніки. Це:
- 9 піскорозкидачів (ЗІЛ, ЕД410, КАМАЗ, МАЗ)
- 4 навантажувачі
- 2 автогрейдери
- 1 плужно-щіточна машина (ПМ)
- 1 снігонавантажувач
- 11 самоскидів (КАМАЗ, ЗІЛ, ГАЗ)
- 9 плужно-щіточних механізмів на основі трактора (КО-707, JM, Білорус320)
- 4 малі посипальні трактори (Jinma244)
Коментарі вимкнені.