У Тернополі оригінально популяризуватимуть книги

14 травня 2013 року о 12 год. в приміщенні Українського дому «Перемога» відбудеться третій етап акції «Книжкові шпаківні», яка проводиться у рамках всеукраїнської ініціативи «Додай читання». Бібліотеки разом зі школами, які вони курують, представлять свої шпаківні та зібрані книги і урочисто передають шпаківні визначеним закладам. Книги для шпаківень будуть сформовані у набори та передані цим закладам, для наповнення шпаківень до 30 травня цього року. Захід проводитиметься за участю представників влади, дитячих бібліотек міської ЦБС, загальноосвітніх навчальних закладів міста Тернополя, громадськості міста.

Розважатимуть глядачів дитячі колективи, а також своє вітальне слово передасть автор проекту  – Є. Пірог

Всеукраїнська ініціатива «Додай читання» – створення середовища, спрямованого на активізацію читання. Проект просвітницький, соціальний, діє під гаслом “Читай і додавай: книжки, знання, друзів”, орієнтований на дитячу аудиторію. Метою ініціативи є те, що у громадських місцях, де батьки з дітьми гуляють, а часто-густо й втрачають час в очікуванні – черга на каток, “променад” в торгівельному центрі, фойє кінотеатрів, кафе, поліклініках тощо, встановлювати «Експрес-читальні» –  невеличкі міні-кейси привабливої різноманітної форми полички-шафки з книжками у вільному доступі, які можна почитати і повернути на місце, заповнивши кілька «загублених» хвилин змістовним спілкуванням з дитиною і друкованим словом.

Соціальне спрямування ініціативи:

–       активізація читання;

–       суспільно-корисна спільна справа дорослих і дітей, урізноманітнення дозвілля;

–       стимулювання творчості дітей, технічної та дизайнерської;

–       виховання культури, в тому числі культури благодійництва.

Проект підтримують Національна Спілка письменників України, Львівський міжнародний дитячий фестиваль та Форум видавців, директор книжкових виставок МЕДВІН Едвін Задорожний, літературний фестиваль для дітей «Дивокрай» (м.Тернопіль), магазин «ЕПІЦЕНТР» (м.Рівне), Рівненський міський Палац дітей та молоді, МГО «Волинське Братство», ГО «Рівненське братство», конференція TEDxКиїв, бібліотеки Тернопільської ЦБС.

Автором проекту є письменниця з Києва Євгенія Пірог

У грудні минулого року до свята Миколая ЦДБ передала уже чотири шпаківні закладам міста. Меценатом створення шпаківень був приватний підприємець, а оформлення шпаківень взяли на себе студенти інституту мистецтв ТНПУ. Шпаківні були передані у гематологічне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні, арт-кафе «Коза», Український дім «Перемога» та Центру щасливого батьківства та материнства («Подоляни»).

У цьому році дитячі бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи разом із загальноосвітніми навчальними закладами міста долучилися до акції «Книжкові шпаківні». Близько 30-ти шпаківень з книгами будуть передані громадським, соціальним закладам Тернополя та закладам культури задля привернення уваги суспільства та громади міста до необхідності виховання у молоді потреби в читанні, навиків і культури читання, пропаганда престижності читання української дитячої літератури, загалом – отримання доброї освіти і знань.

Завданням акції є популяризація книги та підняття рейтингу читання серед школярів.

Виготовлені та наповнені книгами читальні-шпаківні будуть передані громадським та державним закладам, які обслуговують дітей шкільного віку.

Коментарі вимкнені.