Не ліфтами єдиними: хто і за скільки охороняє цвинтар у Тернополі?

Спеціалізоване комунальне підприємство “Ритуальна служба” Тернопільської міськради вкінці 2018 року уклало договір із ТОВ «Максима-В» на 1 мільйон 191 тисячу гривень. За ці кошти ТОВ надаватиме охоронні послуги – сторожування міських кладовищ Тернополя в цьому році.

В тендері брала участь ще одна фірма – ТОВ “Охоронне агенство “Захист”. Товариство діє п’ять років. У 2016 році ТОВ отримало від КП близько триста тисяч гривень за охорону кладовищ.

Серед засновників ТОВ «Охоронне агенство «Захист» – Сергій Богданович Мацьків. Чоловік з такими ж ініціалами фігурує як керівник нині ліквідованого дочірнього підприємства мерії «Тернопільміськліфт».

Раніше КП «Тернопільміськліфт» обслуговувало ліфти в місті. У 2011 році директором КП «Тернопільміськліфт» призначили «свободівця» Андрія Козака – екс-депутата облради, а згодом підозрюваного в отриманні хабаря в 30 тисяч гривень.

Тоді, у 2011 році, Андрій Козак став витягувати КП з боргової ями. Створив дочірнє підприємство, яке з чистого аркуша працювало, бо через борги КП було заблоковано рахунки. Запропонував заробляти на рекламі у ліфтах. Але «згори» пішла вказівка «злити» комунальне підприємство (офіційно воно не подало документів на участь у конкурсі) на користь охоронної фірми «Максима», мовляв, та проведе диспетчеризацію ліфтів та вкладатиме мільйони у їх модернізацію. Так «Тернопільміськліфт» ліквідували у травні 2012 року.

Тоді ж призначили нового керівника на дочірнє комунальне підприємство. Ним став Сергій Мацьків, якому депутати попередньої каденції доручили вирішити низку проблемних питань. Зокрема, погашення заборгованості до міського бюджету. Після чого дочірнє КП теж чекала ліквідація.

Йдеться, вочевидь, про того Сергія Мацьківа, що зараз змагається з «Максимою» за бюджетні гроші на охорону кладовищ.

До речі, понад мільйон гривень – це не уся сума, яку отримала «Максима» від «Ритуальної служби» у 2018 році. Були й інші, дрібніші угоди, на понад 50 та 80 тисяч гривень. Щоправда на інші ТОВки тої ж «Максими»…

Тетяна Колеснік

Коментарі вимкнені.