Тернопіль на шляху до звання духовного центру України

18 травня в рамках проведення IV Західноукраїнської туристичної виставки-фестивалю у сесійні залі міської ради відбувся туристичний форум. Представники з Тернополя, Чернігова та Львова презентували свій туристичний потенціал. Активну участь у розробці туристичних проектах взяли Тернопільська облдержадміністрація, міська рада, Тернопільський Інфотурцентр, Асоціація міст України та інші туристичні структури міста.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв, розробив проект «Тернопілля – духовний центр українства». Акцент привабливості Тернополя робиться на його сакральності. Створено буклет із маршрутами по різних місцях області. Його розповсюджувати почнуть зі шкіл. За словами Олександр Смика, випускники не знають, чим славиться рідне місто. Після відвідання кожного пункту маршруту беду робитися штамп у буклеті учасника. Всього налічується 24 об’єкти. Той, хто зуміє побувати у всіх місцях проекту, отримає путівку закордон. Результатом програми очікується отримання Тернополем звання «духовний центр України». Загалом, наше місто посіло перше місце у акції «Міста і регіони майбутнього Європи», повідомив начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. А головною подією літа стане проведення в Тернополі водно-моторного чемпіонату світу, в якому візьмуть участь 50 команд.

Представники з Чернігова презентували сільський туризм, автоподорожі, аудіо-екскурсії в таксі, туристично-екологічні заходи. Львів безумовно виділився серед інших міст. Місто приваблює гостей своєю архітектурою, духовністю та патріотичністю, великою кількістю кав’ярень та цукерень, пивоварень, оригінальністю галицької кухні. На території Львова знаходиться 100 діючих храмів, які є цікаві для туристів. Туристична діяльність здійснюється під гаслом «Львів відкритий для світу і привітний для людей». Проводяться гастрономічні фестивалі, на яких можна відчути смак міста. Також зі Львова можна швидко добратись до Карпат та Трускавця. Це ще один плюс розвитку туризму міста, не говорячи про проведення у Львові матчів чемпіонату Євро-2012.

Для розвитку туризму у певному місті необхідна співпраця із іншими містами країни, а також із іноземними партнерами. Тернопіль досить успішно проводить таку діяльність, прислухаючись до порад сусідів. Також представники туризму нашого міста співпрацюють з містами Польщі та Грузії.

Оксана Бучко, Погляд

Коментарі вимкнені.