Тернопільська влада приймає рішення, яким намагається узаконити будівництво біля Березолю

Заява «Сили Людей» Тернополя щодо продовження будівництва багатоквартирного житлового будинку на території комунальної установи “Тернопільський міський Палац культури “Березіль” ім. Леся Курбаса”.

Протягом останніх двох років міська влада втілює в життя сумнівну схему з відчуження високовартісної земельної ділянки поряд з палацом культури «Березіль». Уклавши так звану «інвестиційну угоду» без прозорого земельного аукціону, який міг би принести реальну вигоду для громади, незважаючи на протести тернополян, будівництво приватного багатоквартирного будинку триває.

Так як частина мешканців самоорганізувалась не лише у вуличних протестах, але й в юридичну боротьбу, Тернопільська міська рада почала захищати скандальну будову в судах.

Зважаючи на слабкі позиції влади у даному питанні, які стосуються законодавчо-нормативної бази в земельній та архітектурно-будівельній сферах, керівництво міста поспіхом приймає рішення, яким намагається узаконити будівництво, яке вже давно триває.

Так, 6 лютого 2019 року виконавчий комітет міської ради затвердив «Детальний план території, обмеженої вулицями Миру, Драгоманова, Орлика, Дружби», який містить грубе порушення. А саме, розбіжність (повну відмінність) від затвердженого сесією плану зонування території, яким на території палацу культури “Березіль” не передбачається зона для багатоперхової житлової забудови.

У зв’язку з вище викладеним, закликаємо:

1. Депутатів з усіх фракцій і особливо депутатів по даному округу відреагувати на таке рішення підзвітного їм виконкому й скасувати вище зазначене рішення.

2. Суддів, які розглядають позови, пов’язані зі скандальною забудовою поблизу палацу культури «Березіль», зважати на те, що рішення виконкому було прийняте лише тепер, а будова розпочата рік тому.

3. Правоохоронні органи дослідити хронологію будівництва й прийняття рішень міськради, зафіксувати злочинну невідповідність плану детальної забудови території плану зонування території й притягнути порушників закону до відповідальності.

Коментарі вимкнені.