Тернополян хвилює мовне питання, погані дороги та безробіття

Соціологічне опитування «Рейтингу» щодо електоральних настроїв тернополян показало, що найбільше людей хвилює мовне та економічне питання. А ще, на відміну від інших регіонів Західної України, у нас відчуваються депресивні настрої та зневіра. 96% опитаних вважають, що вибори до Верховної Ради повинні змінювати ситуацію в країні на краще. Водночас вірять, що так станеться після виборів в жовтні лише половина.

 Найбільше вболівають за мову

Половина опитаних найбільше очікують від майбутньої Верховної Ради захисту української мови і культури. 42-44% – забезпечення економічного зростання та підвищення зарплат і пенсій.

Третина очікують створення нових робочих місць та подолання корупції у владі. Кожен п’ятий очікує на висловлення імпічменту Президенту В.Януковичу, звільнення Ю.Тимошенко та Ю.Луценка, покращення якості медичного обслуговування, зменшення податків, забезпечення свободи слова, покращення відносин з ЄС. 15% чекають на підтримку малого та середнього бізнесу, 12% – підвищення якості освіти. На збільшення повноважень для місцевого самоврядування, об’єднання Сходу та Заходу країни чи підтримку спорту чекає лише кожен десятий. На покращення відносин з Росією сподіваються лише 2%. 10% взагалі нічого не очікують від нової Верховної Ради.

Хай кандидат подбає про мене, а держава почекає

52% опитаних вважають, що кандидат-мажоритарник  від їхнього округу повинен займатися в рівній мірі як справами округу, так і загальнодержавними. 36% переконані, що кандидат має перейматися виключно місцевими проблемами, лише 6% – за те, щоб депутат був «державником». З таким підходом не дивно, що зазвичай обирають тих, які вкладають найбільше грошей у передвиборчу кампанію.

2/3 опитаних хвилюють поганий стан доріг та проблеми з працевлаштуванням. Це ключові проблеми міста очима виборців. За словами керівника «Рейтингу», такі проблеми актуальні лише в Тернополі.

Містянам не подобаються високі тарифи на комуналку та погана вода

Половина опитаних занепокоєна високими тарифами на комунальні послуги, 42% – неякісним медичним забезпеченням. Третина вважають проблемами неякісну питну воду, погану роботу ЖЕКів, санітарний стан міста. Кожен п’ятий хвилюється через бездомних тварин, хаотичну забудову міста, наркоманію та алкоголізм. 15% занепокоєні відсутністю умов ведення бізнесу, 11-12% – нестачею шкіл та дитсадків, нестачею дитячих майданчиків, поганим станом екології. Лише 5-6% переймаються малою кількістю громадського транспорту, відсутністю можливостей для занять спортом, стихійною торгівлею, недостатньою кількістю парковок, високим рівнем злочинності. Низьким рівнем озеленення міста занепокоєні лише 3% опитаних.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.