У Розгадові вірні мали нагоду прикластися до мощей праведного митрополита Андрея Шептицького (фото)
Цьогоріч відзначаючи 150-ти літній ювілей з Дня народження Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького в с. Розгадів, Зборівського деканату проводилось ряд заходів: влітку у сільському будинку культури відбувся вечір пам’яті , присутніх ознайомили з життям і діяльністю митрополита, наголосивши, що основою вчення Митрополита Андрея є справжня віра і любов до ближнього, свідоме християнство і національний патріотизм; також у місцевій школі пройшли дні Митрополита Андрея.
Великою гордість для села є той факт, що тут побував Митрополит Андрей. Він приїжджав на відпочинок до монастиря у Краснопущі і неофіційно служив у Розгадові Святу Літургію і, власне зараз є горне сідалище ( крісло для єпископа) – на якому сидів Митрополит.
У неділю 15 листопада, з нагоди храмового празнику св. Параскеви П’ятниці та в рамках відзначення Року Андрея Шептицького місцевий парох отець Іван Гавдяк подарував своїм парафіянам неоціненний дарунок – можливість прикластись до мощей праведного Митрополита Андрея Шептицького. У проповіді, запрошений зі Львова єромонах Севастіян Дмитрух (студит), що є куратором численних виставок, особистих речей Митрополита, з колекції «Студіон» наголошував на живій вірі християнина ,ставлячи у приклад Ісповідника віри Андрея, що ще за життя здобув повагу і шану серед людей, адже був «добрим пастирем» для свого народу. Маючи надзвичайно багаті статки, абсолютно все своє багатство спрямував на заснування музеїв, бібліотек, катехитичних шкіл, посилав на навчання закордон талановитих молодих студентів, які спеціалізувалися на образотворчому мистецтві чи співі. Багато допомагав сиротам. Завжди бачив нужденних. За час свого служіння Шептицький відвідав усі тисячу парохій у Львівській єпархії, хотів говорити з людьми безпосередньо. Він був небайдужим до кожної окремої людини, незалежно від віровизнання. І в сьогоднішній час випробувань, для нашої Батьківщини, маємо в небі великого заступника.
Христина Далик
Коментарі вимкнені.