У цій хаті на Тернопільщині і досі рівно о 15-ій лунає молитва за Україну

У хаті-музеї української дитячої письменниці Іванни Блажкевич у Денисові на Тернопільщині днями побувала тернопільська письменниця, лікар Леся Коковська-Романчук.
“У День родини саме час згадати теплим словом родину П’ятківських – дочки письменниці п. Дарії П’ятківської, а тепер її синів – онуків Іванни Блажкевич – Яреми, Івана та Ігора, зусиллями яких відтворено неповторний дух цього дому, дому насамперед українського, – розповіла у Фейсбуці Леся Коковська-Романчук. – Крихітні кімнатки, дуже скромні. Старі меблі, благенький, але такий ошатний і цінний старовинним вишиттям одяг. Безліч різьблених орнаментів – і старих, і сучасних, роботи онука письменниці Ігора П’ятківського, талановитого різьбяра – це рамки картин та ікон, меблі, скрині та скриньки… Стільки любові, стільки майстерності!
У цій хаті й досі рівно о 15-тій годині лунає молитва за Україну. Цій традиції багато-багато років, започаткована ще бабунею, свято дотримується досі – участь беруть і господарі, і гості, всі, хто є на ту хвилину в хаті.
Чудовий сад. Пасіка. Потомлені спекою бджоли.. Малина із саду Іванни Блажкевич смакує якось особливо солодко.
І кава у саду за столом, вкритим розкішним вишитим обрусом”, – кінець цитати.

Світлини – зі сторінки Лесі Коковської-Романчук у Фейсбуці.

Коментарі вимкнені.