УБОЗ у Тернополі спонукає розквіту аферизму, – Михайло Іваненко

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Троє аферистів обіцяють вивезти тернополян закордон і зникають, взявши гроші

Громадські активісти Тернополя просять містян буде вкрай обачними – у Тернополі орудує тріо аферистів, які обіцяючи вивезти людей закордон, виманюють у них гроші і зникають. Про хитромудру схему розповів голова ГО «Наш рідний Тернопіль» Михайло Іваненко, до якого вже звертались місцеві мешканці, котрі стали жертвами шахраїв.

– У цей складний час тотального зубожіння народу та фактичного стану війни люди масово бажають виїхати на заробітки і віддають свої документи людям та фірмам із сумнівною репутацією. На цій хвилі заробітчан та масового виїзду й виникло тріо обманщиків та аферистів. Будьте уважні це – Брегуляк Ма’ряна і її чоловік Брегуляк Володимир, а також Гонтарук Іван. Їхня контора знаходиться навпроти видавництва “ЗБРУЧ” (базар “КУПОН”, 2 пов., оф. №17), – каже громадський активіст. – Кожен з них виконує окрему функцію заради спільної мети – незаконним шляхом заволодіти грошима довірливих людей.

Як вони працюють? Пан Іван шукає людей, котрі бажають виїхати за кордон та приводить їх в офіс до Мар’яни. Та обіцяє усе, чого хоче клієнт, бере паспорти та гроші, але в назначений термін не виконує своїх обіцянок. Обурені громадяни через пана Івана хочуть повернути свої кошти, котрі сплатили за обіцяну виконану роботу, але той одразу каже, що він працює на Мар’яну, тож усі претензії до неї. В цей час горе-бізнесменка зникає на декілька днів, прикриваючись різними обставинами, а в телефонній розмові «переводить стрілки» на підопічного Івана.

Та найцікавіше чекає людей, котрі настирливо вимагають повернення їхніх коштів. У телефонній розмові аферисти спочатку виводять їх на емоції, а коли гнів «на другому кінці дроту» досягає піку, шахраї включають диктофонний запис розмови, де люди, не перебираючи слів, кричать у слухавку, аби їм віддали гроші. Для чого це їм? Одразу по завершенні розмови аферисти звертаються в УБОЗ, мовляв, якісь люди вимагають незрозумілих коштів і погрожують їм. Як доказ представляють записи телефонних розмов.

– Тут у дію вступає славний УБОЗ на чолі з паном Демборинським, який залюбки приймає заяви у аферистів та навіть не піднімає своєї дупи, аби перевірити інформацію по тих, хто пише заяви щодо погроз зі сторони інших людей. Цим самим УБОЗ у Тернополі спонукає розквіту афоризму, а відтак, у них завжди буде чим зайнятися, – зауважує Михайло Іваненко.

Щоб не опинитися заручниками обставин, які можуть виникнуть в разі зустрічі із аферистами, тернополян закликають бути вкрай уважними та попередньо перевіряти репутацію людей, яким збираєтесь доручити документи чи гроші. А якщо вже виникне така ситуація, то варто відразу ж звернутися в міліцію, аби попередити інших та вивести «на чисту воду» аферистів. Громадські активісти також закликають людей, які потрапили «на гачок» до таких «кидал» писати їм на електронну адресу akm2014@ukr.net. Після розгляду кожного звернення активісти проводитимуть своє глибинне всебічне незалежне розслідування, відмінне від того, яке проводить міліція та зроблять усе можливе, аби притягнути до відповідальності тих, хто займається шахрайством і здирством.

 

Коментарі вимкнені.