Тернопільський нардеп взявся за “розсекречування” двох третин бюджету

6 лютого 2013 року депутати від опозиції зареєстрували законопроект яким хочуть відновити контроль над державними підприємств, що здійснюють їх за власні кошти. Авторами законопроекту стали Кличко В.В., Тягнибок О.Я., Яценюк А.П., Чумак В.В., Оробець Л.Ю. і Головко М.Й.

Автори пропонують норми, які повернуть громадськості контроль над держпідприємствами, які здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг за власні кошти. Минулого року депутати вивели ці підприємства з під дії тендерного закону. Зараз пропонується лише зобов’язати ці компанії оприлюднювати звіти про результати проведення своїх закупівель.

За слова одного із авторів законопроекту Михайла Головка (ВО “Свобода”) звіт пропонується оприлюднювати на сайті Мінекономрозвитку протягом трьох робочих днів після укладання договору. “Ми вимагаємо прозорості у роботі державних компаній. А то склалася ситуація, коли левова частка бюджету йде на державні закупівлі, а платники податків навіть не догадуються ким і на що були потрачені їх гроші. Пропоновані нами зміни дозволять контролювати витрачання коштів і запобіжать зловживанням під час здійснення відповідних закупівель, неефективного витрачання як державних так і власних коштів підприємства, господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить державі”, — підкреслив Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.