“Якби нам дали техніку, ми за два місяці взяли б Москву”, – доброволець

Про це розповідає доброволець, який вже три місяці воює на сході – Ігор Радецький.

Чоловік закликає усіх стати на захист Батьківщини. Кожен на своєму місці має щось робити. Хто не може воювати – нехай допомагає українським військовим.

Ігор Радецький родом із Великих Бірок. Останні 14 років жив в Іспанії. Коли в Україні почалися військові дії, повернувся сюди – захищати Батьківщину. Чоловікові 53 роки, військкомати його брати не хотіли, відтак він пішов на схід добровольцем. Уже три місяці Ігор Радецький воює зі своїм сином Богданом. Чоловіка три рази контузило, а сина важко поранили.

– Я молив Бога, щоб його ранили і щоб він додому повернувся чесно. Його кликали «безшабашним» – лізе вперед, завжди на передовій. Він на легковій машині танк об’їхав. Куля прошила, то я його відвіз у госпіталь. Коли я привіз, лікар сказав: на п’ять хвилин пізніше – він не жив би, – пригадує Ігор Радецький.

Попри те, що Богданові необхідна реабілітація, він далі рветься в бій. Бойовий усіх дух хлопців – на висоті, каже Ігор Радецький. Наразі найбільше бракує техніки.

– Якби нам дали техніку, ми за два місяці взяли б Москву. Це я вам реально кажу. Бо там бійці такі, що знають, як воювати. Бойовий дух – на висоті. Проти нашого підрозділу, а нас було 100 чоловік, а їх 1000, то ми ще умудрялися атакувати. До нас у підрозділ дали один БРДМ, тільки доїхав – зламався, його розібрали на запчастини. Кажуть, на складі ще є два, один їде, але не стріляє, другий стріляє, але не їде. Мовляв, вибирайте собі, а нова техніка – на складах. Потім ті склади захоплює ДНР і нас атакує. Ми захопили російських десантників, то в них машина була 2014-го року, а БМП – 2013 року. Вони воюють усі на новій техніці.

Ігоря Радецького дратує, коли кажуть «АТО». На сході триває справжня війна, каже чоловік, і воюють проти нас російські військові.

– Якщо люди думають, що вони вимкнуть телевізор і війни не стане, то вони глибоко помиляються. Війна може прийти в кожну хвилину, в кожен дім. Вони можуть і сюди прийти, якщо ми їх там не спинимо. В одному з боїв ми захопили їхній штаб. Там була карта України – поділене все, призначені губернатори. Тому ілюзії – в бік! Війна може прийти і сюди, ми мусимо захистити країну. Як захистити? Це має вирішуватися там – в Києві. Бо там дуже багато генералів, які зраджують, ми вже подали дані тих, хто це робить. Є генерали, які продали свої підрозділи…

з 450 добровольців батальйону Ігоря Радецького живими залишилися близько 70. Поки чоловік чекав формування нового батальйону, підкріплення технікою, навчав і готував молодих бійців.

– Якщо ми не станемо і не захистимо Україну, війна прийде до кожного… Хочу звернутися до тих, хто ховається від військкомату: якщо не будете воювати за Україну, будете воювати за Росію, але ваші жінки будуть в полоні і ваші будинки будуть спалені…

 TV-4

Коментарі вимкнені.