На Тернопіллі підприємець з комп’ютерів робив гральні автомати

У Чортківському райсуді розглянули кримінальну справу стосовно місцевого підприємця, який всупереч забороні більше року з допомогою спеціального програмного забезпечення у комп’ютерному клубі утримував місця для гральних ігор.

Платіжна  система  «Pay-Sys» та  програмне  забезпечення  «VIS-Games» перетворювали персональні комп’ютери на аналоги гральних автоматів. Адміністратори клубу за вказівкою власника брали гроші від гравців і за допомогою платіжної системи зараховували їх на рахунки, виграші видавали гравцям на руки.

Дії підприємця кваліфіковано за ч.1 ст. 203-2  Кримінального кодексу як заняття  гральним  бізнесом. Зважаючи на низку пом’якшуючих обставин, суд призначив підсудному менший штраф, ніж передбачено санкцією статті, – сімнадцять тисяч гривень.

До речі, недавно Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми». Згідно із законом передбачено внести зміни до Цивільного та Цивільно-процесуального кодексів, які передбачатимуть можливість у судовому порядку обмежувати дієздатність ігроманів – стосовно права самостійно розпоряджатися своїм майном. Опікун буде контролювати його витрати, не дозволятиме відчужувати майно заради гри.

Зловживання азартними іграми означає: особа витрачає на азартні ігри більшу частину свого заробітку, продає особисте майно, у результаті чого винуватець та члени його сім’ї опиняються у складному матеріальному становищі.

Ольга КУШНЕРИК

Коментарі вимкнені.