Втратили зір після ін’єкції у Чорткові: трьом лікарям повідомили про підозри

Трьом лікарям повідомили про підозри щодо справи 22 людей, які втратили зір після ін’єкцій у Чорткові на Тернопільщині.

Про це під час брифінгу повідомив Начальник управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.

“Трьом лікарям оголошено підозри. Слідство активно працює над тим, щоб оголосити підозри керівному складу даного лікувального закладу”, — каже Сергій Зюбаненко.

“Проблематика була в тому, що було багато потерпілих, призначено багато експертиз, експерти писали клопотання і ми проводили додаткові медичні експертизи. Потерпілі — переважно старшого віку, їх було складно доставляти до медзакладів. 20 лютого 2023 року сталася ця подія, а два тижні тому оголосили першу підозру одному з лікарів, який вводив цей препарат, звернулися до суду про запобіжний захід. Суд визначив практично мільйон гривень застави лікарю, а також двом лікарям, це жінки, оголошено підозри. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Одна з лікарок, наскільки мені відомо, народила дитину недавно. Ми допрацьовуємо цей момент, щоб оголосити підозру головному лікарю цієї лікарні, який приніс цей препарат в установу”, — розповів заступник начальника управління Нацполіції в Тернопільській області Андрій Ткачик.

Андрій Ткачик розповів, експертизами підтверджено, що даний препарат був підроблений.

“Він не випускався цією фірмою, яка здійснює виробництво цих препаратів, це доведено всіма експертизами. Ми маємо 20 потерпілих, двоє потерпілих вже померли і не дочекалися вироку суду. Хочу наголосити, смерть не є в причинному зв’язку, це вікове. Практично у всіх потерпілих було видало очні яблука, зір не повернувся”.

Нагадаємо, історія з масовою втратою зору пацієнтами лікарні у містечку Чортків на Тернопільщині має усі шанси стати найбільш масштабним випадком медичної недбалості в Україні. При цьому саме цей випадок мав усі шанси залишитися невідомим для широкої громадськості, бо медики намагалися його приховати. 

Суспільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *