Криївка УПА врешті дісталась Києва (відео)

Нічний клуб у центрі Києва на кілька годин перетворився на… повстанську криївку. Потрапити всередину могли лише ті, хто знав пароль та був відповідно вбраний. А на самій вечірці – навіть забави були у стилі повстанського опору, – пише Експрес online.

На вході до нічного клубу стоять хлопці у вишиванках. Без пароля – вхід до криївки заборонено. А у підвалі все – у стилістиці Української повстанської армії.

Олександр Клімашевський, організатор етновечірок: “Виникла ідея зробити вечірку у стилі УПА. Мені здається, один з найефективніших способів залучення молоді до вивчення історії – це вечріки”.

Гості перейнялися темою вечірки, тому дотримуються дрес-коду – вхід у вишиванці, або ж у мілітарному вбранні. Є навіть хлопці у реконструйованих упівських одностроях.

Владислав Куценко, реконструктор: “Ми хотіли би розказати і наочно показати, як вони виглядали, тому що дуже багато міфів. Упістів змальовують і німецькими запроданцями, і різними колаборціоністами”.

Історик Володимир В’ятрович, який тут же презентував нове видання власної книжки про УПА, не дивується, що такі акції відбуваються нині не у книгарнях, а у нічних клубах.

Володимир В’ятрович, історик: “Це є своєрідний протест. Протест проти того, що робиться у державі. Сучасна влада намагається приховати цю інформацію, перекривити цю інформацію, продати цю інформацію – обмінявши її якось на газ. Інформацію про УПА, на жаль, сучасна молодь не може дізнатися з підручників”.

Після книжок – і пограти не гріх. Учасникам вечірки запропонували новий варіант класичної гри “Мафія”, який назвали “Криївка”. За легендою гри, замість звичних персонажів у ній вояки УПА протистоять бійцям Червоної армії. Організатори пообіцяли, що такі патріотичні вечірки будуть традиційними.

Андрій Ковальов, Євген Кияшко, 5 канал

Коментарі вимкнені.