На Тернопільщині шукають утопленика
20 червня о 14:00 у Бучацькому районі було продовжено відлік життів, забраних водою. Цього дня у річці Дністер неподалік села Возилів під час купання втопився місцевий житель, гр. Д., 1992 року народження.
На даний час тривають пошукові роботи по виявленню тіла загиблого тривають.
Шановні краяни, у дні літньої спеки, яка зараз панує на теренах нашого краю, погодні умови сприятимуть проведення відпочинку на природі. Багато людей в цю спекотну пору рятуються від палючого сонця на затишних берегах водойм. На жаль, буває, відпочивальники забувають про правила безпечної поведінки на воді, і часто, ціною такої необачності стає їх власне життя.
І хоча наша область є порівняно не багатою на водні ресурси, і за водозабезпеченістю займає лише 15 місце в Україні, однак саме вода, особливо зараз, у розпал літа, стає причиною загибелі людей. Про це свідчать цифри безжальної статистики – вже від початку року на водоймах Тернопільщини загинули 14 чоловік, в тому числі 1 дитина.
Однією з основних причин того, чому люди гинуть на воді – це купання на стихійних, не обладнаних рятувальними постами водоймах. Відповідальність за належний стан всіх водних об’єктів у відповідності до «Водного кодексу», у першу чергу, несуть органи місцевого самоврядування та приватні особи, фермери чи приватні підприємці, що мають у користуванні водойми. Згідно «Правил попередження загибелі людей на водних об’єктах» водойми відведені під відпочинок провинні пройти спеціальне обстеження, на їх території повинен діяти рятувальний пост. Там, де купатися не дозволено, мають встановлюватися відповідні таблички. Адже, безпечно купатися лише в спеціально-визначених для цього місцях.
У нашій області є лише один водний об’єкт, визначений для купання і обладнаний відповідним чином – пляж Тернопільського міського ставу, який єдиний відповідає вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України». Решта водойм, на яких відпочивають люди, не відповідають вимогам даних Правил і є небезпечними для життя і здоров’я громадян. Число випадків загибелі людей на воді не зменшуватиметься, не зважаючи на всі застереження та роботу в напрямку профілактики утоплень. Ситуація не покращиться, до того часу, поки кожним органом місцевого самоврядування не буде врегульоване питання щодо облаштування місць для купання та прийнято рішення про визначення таких місць, які повинні бути, якщо не у кожному населеному пункті, де є річка чи водойми, то хоча б у місцях масового відпочинку, де зазвичай люблять купатися люди.
Окрім гибелі від утоплення на необладнаних водоймах ще однією з найпоширеніших причин загибелі на воді є купання в нетверезому стані. Важко переконати у чомусь людину в стані алкогольного сп’яніння – як кажуть – «п’яному море по коліна». Здоровий глузд у таких випадках не діє. Цікаве, навіть у чомусь філософське ставлення до цієї ситуації у грузинів. Вони утримуються від переконування про небезпеку купання напідпитку, лише нагадують про можливий результат. З цього приводу вони кажуть: «Якщо хочеш нетверезим скупатися у водоймі то спочатку пляшку з під алкоголю, який випив прив’яжи до себе шнурком. Коли втопишся – за пляшкою на поверхні буде легше тебе відшукати…». Ось, таке незвичне та, мабуть, дієве застереження.
Управління ДСНС України у Тернопільській області вчергове закликає громадян не наражати своє життя на небезпеку та непотрібний ризик, бути вкрай обережними, відпочиваючи на водоймах, неухильно дотримуватися елементарних правил, які дозволять вберегти життя та здоров’я:
громадяни будьте вкрай обережні, відпочиваючи на водоймах!
пам’ятайте, ваша необережність та необачність під час відпочинку на воді може призвести до незворотних та трагічних наслідків!
дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки на воді!
не купайтеся у невідомих вам та невизначених для цього місцях!
не дозволяйте дітям купатися без нагляду дорослих!
не заходьте у воду в нетверезому стані!
не наражайте на небезпеку власне життя та здоров’я!
Коментарі вимкнені.