У Бережанах унікальних степових ділянок не виявлено
2,6 га Нараївської сільради досліджуватимуть навесні 2012 року
Нещодавно Бережанське лісомисливське господарство звинувачували у тому, що вони заліснюють унікальні степові ділянки, де ростуть рідкісні рослини, які мають статус регіонально рідкісних й червонокнижних. Екологи національного екологічного центру України стверджували, що саме на цих ділянках планують створити національний природний парк «Бережанське опілля». Скандал розгорівся на пустому місці. А лісомисливське господарство звинуватили у самовільному захопленні і залісненні землі без будь-яких на те дозволів.
Про це лісівники дізналися лише з преси і здивувалися, адже з боку цієї екологічної служби не було запитів на адресу Бережанського лісомисливського господарства щодо роз’яснень того, які саме землі заліснювали і на яких ще ділянках планують посадити нові ліси.
У червні ц.р. Бережанське лісомисливське господарство подало клопотання №553 до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на виконання вимог статті 26 ЗУ «Про рослинний світ», ст. 11 ЗУ «Про Червону книгу України» та окремого доручення Мінприроди від 2 липня 2009 року №240-09 щодо збереження цінних степових екосистем та місць зростання червонокнижних і регіонально рідкісних видів рослин. Згідно з цим клопотанням від Держуправління охорони природного навколишнього середовища було відряджено спеціалістів для дослідження ділянок, які запропоновані для заліснення місцевими органами влади. А саме ділянки у Бережанському, Підгаєцькому та Козівському районах.
При обстеженні територій Бережанського району встановлено, що ділянки загальною площею 34,4 га раніше розорювалися. Ці ділянки зазнали великої ерозійної шкоди. Також тут спостерігаються значні самосіви деревних та чагарникових порід, подекуди 80-90 відсотків від усієї території віком 15 і більше років. На цих ділянках цінних степових комплексів, а також регіонально-рідкісних та червонокнижних рослин не виявлено.
При обстеженні території Підгаєцького району встановлено, що у межах 3 ділянок площею 23 га спостерігається значний самосів вільхи клейкої, берези бородавчастої, граба звичайного майже на 100 відсотках території та сосни звичайної. У їх межах цінних степових комплексів та місць зростання рідкісних рослин регіонального значення і червонокнижних не виявлено.
При обстеженні ділянок Козівського району встановлено, що у межах всіх земельних ділянок площею 25 га спостерігається значний самосів сосни звичайної, клена звичайного та ясена звичайного, а також кущів терену та глоду. На цих ділянках також не виявлено цінних степових ділянок.
У межах однієї ділянки площею 2,6 гектара на території Нараївської сільської ради можливе зростання сону широколистого, який занесено до нового видання Червоної книги України, а також інших цінних видів рослин. Отож, цю земельну ділянку буде додатково обстежено навесні 2012 року.
Коментарі вимкнені.