Храм на Тернопільщині вабить тисячі прочан з усієї України
На Тернопільщині знаходиться чимало енергетичних місць. Одне з них – це християнська церква, побудована на місці стародавнього язичницького храму в урочищі Монастирок в Борщівскому районі. Нерукотворний образ, який колись проступив на стіні святилища, сьогодні тягне тисячі прочан з усієї Україні.
Такі гори – стародавні слов’яни називали бабиними чи лисими. Зараз їх звуть місцями сили. Від зовнішнього світу вони захищені лісом, ущелиною або річкою.
Храм надійно охороняв сторож. Його обличчя можна побачити на скелі тільки з одного місця. Скільки сотень або тисяч років язичники шанували тут своїх Богів – невідомо. Від жерців залишилися жертовник і легенди.
– Був момент, коли людські жертви почали заміняти на безкровні, – розповідає дослідник українського язичництва, письменник Лілія Мусіхіна. – Жертва кидала ляльку-мотанку у воду чи спалювала.
Тритонний мегаліт правильної форми, покладений на кам’яний постамент – руковторний. Але хто і як його сюди встановив, так і залишається таємницею.
– Плита, що стоїть, звідкись принесена,- розповідає дослідник українського язичництва Ігор Аркуша. – Християни вважають, що вона принесена за кілька років до Христа.
Жертовник перегороджує шлях до печерного храму. Як тільки знімальна група «Подробностей» увійшла до нього, погода раптово змінилася і перший промінь сонця висвітлив лик. За переказами, святилище з’явилося тут ще до християнських часів. Але віруючі побачили на цій стіні – лик Спасителя.
Зараз це – пам’ятник архітектури. І тут же місцевий священик проводить служби. Обпалені стіни храму, поламані свічки, розкидані на землі і штучні квіти.
Ченці побудували поруч ще один храм. Його знищили татари в 17 столітті. На фундаментах келій тепер стоїть каплиця. Сюди за зціленням їдуть люди з усієї України. Дід Михайло 15 років пропрацював церковним старостою. Каже, нещодавно жінка привезла сюди двох дітей, прикутих до ліжка, які стали на ноги. У вдячність сім’я біля підніжжя встановила фігуру. А неподалік стоїть ще один кам’яний хрест. Це місце теж пов’язане з легендою. Нібито, воно допомагає жінкам знайти сім’ю.
Всього на обриві – 14 таких хрестів. Для віруючих – це свого роду хресний шлях. Мало хто знає, що вони стояли ще в 9 столітті, а до цього периметр гори оперізували статуї ідолів. За повір’ями – вони поділяли світи: на нижній і верхній.
Коментарі вимкнені.