У Тернополі розпочались політичні репресії – Роман Півторак
20 лютого, у понеділок, у власному кабінеті був затриманий із хабаром директор Тернопільського вищого професійного училища №4 ім. М. Паращука Роман Півторак. Мовляв, його у наручниках доставили у міську прокуратуру давати свідчення, а двері кабінету опечатали, пише «Номер один».
Натомість наступного дня, у вівторок зранку, Роман Євстахович був присутнім на екзамені з референтської справи. Тим не менше, пан директор погодився прокоментувати інцидент.
– Дійсно, 20 лютого у нашому навчальному закладі побували працівники УБОЗу, які вивчали питання щодо дачі та отримання хабара працівниками навчального закладу. За підозрою оперативників УБОЗу, група викладачів отримала тисячу гривень хабара за… диплом, – обережно підбираючи слова, почав розмову Роман Півторак. – Прокуратура Тернополя провела перевірку і станом на 21 лютого жодних обвинувачень нікому не пред’явлено. Оскільки самого факту вимоги та отримання хабара не було!
За словами директора, винуватцем події став один з учнів (у ВПУ-4 вчаться учні та студенти), такий собі Ф., який у січні не з’явився на державно-підсумкову атестацію, відтак не міг отримати диплома про закінчення училища: «Юнак ніби запропонував зробити благодійний внесок на потреби навчального закладу, щоб йому пришвидшили здачу кваліфікаційної атестації. Згідно з законодавством, він має право написати заяву та здати екзамен через півроку. Але Ф. запропонував зробити благодійний внесок – 1 тис. грн. Виправдовуючись, хлопець пояснив, що замість екзамену потрапив … у загс. Навіть прикріпив до заяви про здачу іспиту запрошення у відділ реєстрації».
Відтак, стверджує пан Півторак, дирекція пішла йому назустріч і минулого четверга, 16 лютого, він склав кваліфікаційну атестацію.
– Закладу гроші потрібні, адже заборгованість за газ за січень-лютий становіть понад 300 тис. грн., – визнає директор і додає: – Ми зараз шукаємо шляхи залучення в тому числі коштів батьків та студентів, щоб погасити борги.
Роман Євстахович визнає: через пережитий стрес не спав усю ніч, не міг зрозуміти, що штовхнуло доволі посереднього учня «накапати» в УБОЗ?
– Цю тисячу благодійницьких коштів він передавав у присутності п’яти працівників навчального закладу, які перебували у кабінеті. Відтак навіть гіпотетично не зрозуміло, невже хтось би взяв хабар у присутності стількох свідків? Адже це були заступник директора, викладачі, майстри, – зазначив керівник училища.
– Не секрет, що ви прибічник Станіслава Ніколаєнка, лідера партії «Справедливість», тож Ви не пов’язуєте своє затримання з політикою, – питаю.
– Однозначно заявляю: я вважаю це початком політичних репресій. Відомо, що я буду балотуватись по одному з мажоритарних округів до Верховної Ради. Крім того, я балотуватимусь по загальнопартійному списку. Я цього не приховую. По-друге, наше училище – найкращий навчальний заклад України. Це не просто слова. Минулого року закладу присвоїли звання «Флагман освіти України», а диплом вручив профільний міністр. Іншого пояснення просто немає! – переконує Роман Півторак. – Через мої руки проходять мільйони, щороку училище заробляє 2 млн. грн. Помножте на 15 (стільки років перебуває на посаді Роман Євстахович – авт.). Це 30 млн. грн., які можна було б по-різному використовувати. І ніхто жодного разу не запідозрив мене в якихось недобрих речах. Зрештою, тисяча гривень – не ті гроші, щоб я втратив свою гідність і честь, – зазначив директор.
Вже прощаючись із керівником, поцікавилась, чи отримає учень Ф. диплом про освіту? «Як я казав, у минулий четвер він здавав кваліфікаційну атестацію. Але такий порядок: має бути наказ про створення комісії і про здачу екзамену. Після екзамену комісія повинна представити на затвердження директору протокол атестації. Такого протоколу поки що я не бачив. Я сьогодні не можу провести службову перевірку, оскільки заступник директора (а ці питання перебувають в його компетенції) зараз у відрядженні в Києві. Якщо належним чином оформлені документи, за якими Ф. здав екзамен, безумовно, незалежно ні від чого він отримає документ про освіту».
Ще більш стримано прокоментував ситуацію прокурор Тернополя Сергій Банах: «Ніяких спецзаходів до директора училища не застосовували, жодного тиску чи протиправних дій. Пану Півтораку запропонували приїхати та дати свідчення слідчому міської прокуратури, і він погодився».
Наразі триває перевірка, вже за результатами якої буде вирішено питання щодо порушення кримінальної справи.
Коментарі вимкнені.