Як тернополянам безболісно отримати “вітіну” тисячу

12 квітня депутати Верховної Ради України розглянули зміни до державного бюджету на 2012 рік. Згідно із змінами у бюджеті передбачили понад 6 мільярдів на компенсацію вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР.

Актуалізація (уточнення даних) занесених у реєстр вкладників проводиться в Україні з 2 квітня таким чином:

–          2.04 по 20.04 – категорія за 80 років;

–          21.04 – 20.05 – 70-79 років;

–          21.05 – 20.06 – 60-69 років;

–          21.06 – 20.07 – 50-59 років;

–          З 21.07 – до 50-ти років.

 

–          У 2008 році по тисячі гривень отримали 144 тисячі жителів Тернопільщини, – каже керівник Тернопільської філії Ощадбанку України Ярослав Соляр. – Тепер на черзі ще близько 170-ти тисяч. На сьогодні в області актуалізували 2350 вкладників. Записано на квітень 8,5 тисяч чоловік.

 

Актуалізуватися можна двома шляхами: за телефоном 0 800 212-000 (безкоштовний) або 044 364-21-21 (за тарифами Укртелекому) або ж на сайті http://www.oschadnybank.com/ua/ Тут вкладник може заповнити реєстраційну форму.

 

Ярослав Соляр стверджує: в інтернеті реєструються до 25 відсотків вкладників, решта – надають перевагу телефонній лінії. У Тернополі, як і у всіх обласних центрах України, створено контакт-центр, фахівці якого надають вичерпну інформацію щодо отримання грошових вкладів. Зареєстрованим вкладникам повідомляють дату і годину, коли можна отримати заощадження. Найактивніше реєструються у Бережанському районі.

 

Наступний етап – відвідування вкладником установи банку. При собі треба мати  такі документи:

  • паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі  та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності);
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (не надається в разі наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера);
  • ощадні книжки за компенсаційним(и) рахунком(ками).

 

–          Щодо грошових заощаджень померлих вкладників, родичі повинні не тільки офіційно оформити спадщину, а й внести свої дані у реєстр вкладників. Якщо цього не зроблено, з вересня спадкоємець може зробити це з надією, що коли-небудь  Кабінет Міністрів прийме відповідну постанову, – продовжує Ярослав Соляр.

 

–          Для літніх людей та інвалідів, які не можуть самостійно прийти до банку, розроблене спеціальне доручення, – розповідає заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гецько. – Його можуть затвердити працівник ЖЕКу, сільський голова, головний лікар медичного закладу, де перебуває непрацездатний вкладник. Доручення не потребує нотаріального посвідчення, а відтак додаткових витрат.

 

Послугами посередників користуватися не радять.

 

–          Кошти будуть зараховані на платіжну картку, яка видаватиметься безкоштовно і діятиме три роки, – розповідає керівник управління НБУ у Тернопільській області Роман Романик. – За допомогою картки можна розраховуватись у мережі супермаркетів, платити за комунальні послуги, переводити у готівку.

 

Черг (як у 2008 р.) немає, оскільки всі люди приходять на визначений час і обслуговуються упродовж десяти хвилин. Якщо на призначений час вкладник не з`явився, йому доведеться реєструватися знову.

Наразі йдеться тільки про тих вкладників, хто встиг зареєструватися у 2008-му році. Всі інші можуть внести себе у реєстр з вересня поточного року.

 

 

Адріана Білецька, Погляд

Коментарі вимкнені.