На «Заході-2013» музика злила фестивальників в єдиний організм

16-18 серпня під Львовом у селі Родатичі (територія колишнього дитячого табору «Сонячна Галявина») відгудів V Міжнародний фестиваль «Захід-2013». Кожен тут відчував себе жителем (чи пак громадянином) якоїсь мініреспубліки, де всі з тобою запанібрата, а основною релігією, яка єднає серця, є музика.

І справді, протягом трьох днів в Родатичах існувала своя маленька держава  – ніким не визнана і не зазначена на географічній карті. Але ось уже 5 років поспіль сюди злітається купа людей з усіх куточків України. Всі вони дуже різношерсті – мають різні соціальні статуси, імідж та вподобання, але приїхали вони з однією ціллю – смакувати якісною музикою. Бо врешті «Захід» це і є музика!

 

 

 

Втім, не обійшлось і без недоліків. Цьогорічний «Захід», як і попереднього року, знову зустрічав фестивальників довжелезними чергами. Такі  корки утворювались через те, що охоронці перевіряли рюкзаки на вміст алкоголю і одягали фестивальникам  браслетики з лейбою «Захід».

 

 

 

Охорони і волонтерів на фестивалі цього року було значно більше ніж торік. Так, практично на кожному кроці перевіряли цілісність браслета, що слугував перепусткою на концертне поле і, так би мовити, посвідченням фестивальника. Інколи це аж діставало. Та й самих охоронців дратували натовпи, які вештались туди-сюди, бо ж кожну окільцьовану руку треба було щоразу оглядати. Відтак, не раз доводилось чути їхнє бурчання : «Та скільки вже можна ходити, сидіть в одному місці».

 

 

 

На фестивалі діяло два наметових містечка – платне (їх було 2 – одне знаходилося на території відпочинкового комплексу Чарівна долина, друге було навколо ставків) та безкоштовне (розміщувалося під лісом). Так, в платному місце під намет коштувало 60 грн, гроші за це доводилось викладати, тому що та ділянка є приватною. Особливих супер-умов , якими б платне містечко відрізнялось від безкоштовного, там не було.

 

 

 

Щодо атмосфери, яка панувала в наметових містечках, то вона вже класично була теплою і якось братерською. Фестивальники підзаряджали батарейки свого настрою алкоголем, невимушено сипали жартами, бринькали на гітарі й співали аж до світанку.  Як ділиться своїми враженнями  Василь, який приїхав на «Захід» з Києва, за кілька днів життя в наметах всі стають однією сім’єю: «ЗАХІД – це коли ти з Києва, справа від тебе люди з Мінська, а зліва – з Херсону. І ви стаєте сім’єю». Як він наголосив, цей фестиваль щось неймовірне, а описати його настрій просто нереально: «Це величезне ЩОСЬ. Люди на майданчику зливалися в єдиний живий організм. Відтак, незнайомці ставали наче рідними».

 

 

 

Варто згадати і про те, що на «Заході» неприємно вразили ціни в ятках, де можна було купити продукти або вже приготовані страви. Вони були не просто колючі, вони нещадно били по гаманцю . Наприклад, пляшка негазованої води «Миргородська» (1,5 л) коштувала аж 12 грн (майже вдвічі більше ніж в магазині), а порція не зовсім довареного рису з овочами – 25 грн (практично за цю ж ціну можна скуштувати рис з морепродуктами в центрі Львова). Водночас, за територією фестивалю розташувались інші торговельні намети – там харч продавали місцеві жителі. Ціни тут були доступні (наприклад, деруни –7 грн, вареники –8 грн, кава, чай – 3 грн), та й готували  справді смачно.

 

 

 

Не можна не згадати про трагічний випадок, який стався в ніч на 18 серпня, – смерть 27-річного хлопця. Хтось каже перепив, хтось, – що мав хворе серце, але вишукування істинних причин не має жодного значення, бо життя людині вже не повернути. Як переконана фестивальниця Єлизавета,  якби  на вахті були медики, – хлопець залишився б живим.

Що ж до музики, то вона на «Заході» була на будь-який смак, догодили кожному меломану.Першого фестивального дня публіку заряджали Крихітка, Сергій Жадан, Ролікс, Noize MC, другого – RockyLeon,Тостер,O.Torvald, Скрябін, Бумбокс, Воплі Відопляс, третього – Фліт, Анна, Карна, Ляпис Трубецкой, Zdob si zdub. Шалений пал танцюючої публіки та справжній емоційний вибух. Втім, ця недоладна характеристика надто скупа: щоби передати ту експресію, яку випромінював концертний майданчик, дійсно бракує слів.

 

 

 

Варто додати, що 17 серпня прямо на фестивальній сценілідер гурту «Скрябін»Андрій Кузьма відзначив свій 45-ий день народження. Під час його виступу публіка гаряче вигукувала «Вітаємо», сам Кузьма зазначив, що цей вечір в його житті є найкращим. «Ви мене лікуєте як найкращі в світі терапевти. На цій сцені ви бачите найдобрішого чувака. Це ваша робота»,– звернувся він до своїх фанатів.

 

 

 

Окрім двох музичних  – головної та малої, на фестивалі  діяла ще й  арт сцена. Але програма тут, порівняно з музичною, була не надто насичена, ба, навіть скупою. На арт сцені виступали театри та проводились зустрічі з відомими українськими письменниками Сергієм Жаданом та Любко Дерешем.

 

 

 

Якщо підсумувати все на «Заході», то після знаку «дорівнює», думаю, сміливо можна ставити безкінечний синонімічний ряд із слів феєрично, драйвово, незабутноьо, шалено і.т.д. Певно на цій нотці (хоча це швидше симфонічний оркестр емоцій, а не одна нотка) і має завершуватись цьогорічне літо!

Коментарі вимкнені.