Арештований «тризубівець» Василь Лабайчук майже два місяці не бачив своїх батьків

Лідер Тернопільської обласної організації «Тризуб», 21-річний Василь Лабайчук досі за гратами. Молодий активіст уже кілька тижнів не спілкувався зі своїми рідними. Зв’язок із хлопцем сім’я підтримує лише через адвоката.

Батько Василя стверджує, що у сина немає ані належної білизни, ані предметів особистої гігієни. А також «тризубівця» примушують підписувати документи, які написані російською, незрозумілою для нього мовою.

Іван Лабайчук, батько «тризубівця»: «Йому підписати «О пресечении мер» – а він не знав, що це таке. Він то підписав на 2 місяці, а потім вже вимагав україномовного слідчого. Раз людина не вчила російської мови, то вона її і не знає. Хто їх знає, що вони можуть ще дати підписати?»

Іван Лабайчук запевняє, що його сина затримали без жодних протоколів та пояснень. Спочатку «тризубівця» доставили у Збараж, потім у Івано-Франківськ, а згодом – до Запоріжжя, де працівники МВС та СБУ допитували хлопця без адвоката. Лише на десятий день після затримання Василю Лабайчуку дозволили подзвонити батькам і сповістити, де він знаходиться.

Іван Лабайчук, батько «тризубівця»: «Зв’язку немає. Я дзвонив до слідчих, то вони говорили, що слідство ще йде – а раз іде слідство, то не допускають батьків. 9 березня буде вже 2 місяці, як його тримають».

Батько затриманого «тризубівця» стверджує, що його сина у слідчому ізоляторі били і вимагали зізнатися у підриві пам’ятника Сталіну.

Іван Лабайчук, батько «тризубівця»: «За словами адвоката, його там дійсно били. У 1937 році до людей так не відносились. Як він розповів про мого сина, його везли на закинуті заводи і лякали, що там викинуть і ніхто його не найде».

Нагадаємо, що у новорічну ніч прогримів вибух на території Запорізького обкому Комуністичної партії України, внаслідок якого був зруйнований пам’ятник Сталіну. Вибух кваліфікували як терористичний акт, і справу передали до міліції та СБУ, – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.