IP-адреси закінчаться через кілька тижнів

Творець протоколу IP Вінтон Грей Серф прогнозує, що IP-адреси четвертої версії протоколу, що застосовується зараз для інтернет-адресації, вичерпаються зовсім скоро, можливо, що рахунок вже пішов навіть на тижні. В інтерв’ю австралійській газеті Sydney Morning Herald він говорить, що в 70-х роках, коли IP-протокол лише проектувався, 4300 млн інтернет-адрес, доступних в його адресному просторі, здавалися чимось дуже великим і навряд чи досяжним на практиці .

Близько трьох тижнів тому назад адміністратор IANA, що відповідає за розподіл адресного простору інтернету, делегував два блоки IP- адрес із 16800 тисяч адрес черговому регіональному реєстратору (ARIN). Інтернет-реєстратори RIPE NCC та ARIN є координаторами адресного простору інтернет-адрес, розподіляючи їх між користувачами в США і в більшій частині Європи. З урахуванням останнього делегування, глобальний пул доступних /8-блоків IP-адрес, які ще залишилися в IANA, скоротився з 11 до 7.

У 2009 році IANA делегувала вісім блоків /8 – по чотири APNIC (азіатсько-тихоокеанський реєстратор) та RIPE NCC. Це менше, ніж у попередні роки, коли роздавалось в середньому по 9-13 /8-блоків IP-адрес. Проте абсолютним лідером з роздачі блоків став 2010 рік – за 11 міс цього року було делеговано вже 19 блоків, які раніше були віддані реєстраторам LACNIC (Латинська Америка і країни Карибського басейну), AfriNIC (Африка) і тим же ARIN і RIPE NCC. У IANA кажуть, що самим «жадібним» покищо виявляється ARIN, який подавав запити по два блоки протягом кожних трьох місяців цього року. З такою тенденцією ще два блоки підуть до середини січня 2011 року.

У IANA кажуть, що RIPE і ARIN іноді подавали запити на нові блоки адрес навіть частіше, ніж раз на три місяці. Таким чином, з урахуванням теперішніх темпів розвитку, IANA може втратити останні з 7 блоків IP-адрес, що залишились вже на початку 2011 року, тобто приблизно через 6-7 тижнів.

При досягненні цієї точки всі блоки /8 будуть значиться як «allocated» або «legacy», що означає фізичну неможливість подальшої реєстрації IP-адрес для нових потреб, а всі доступні IP-адреси вже зайняті користувачами.

Разом з тим, зазначимо, що зараз такі компанії, як IBM, DEC, Apple або HP, які фактично розвивались у часи зародження інтернету, встигли собі отримати блоки класу А, які складаються з багатьох мільйонів адрес, майже всі з яких числяться за компаніями, але водночас не використовуються ними. Також є блоки B і C, де за підрахунками фахівців зараз є близько 128 млн делегованих IP-адрес, але які не використовуються на даний момент.

Експерти кажуть, що якби всі користувачі зберегли за собою тільки дійсно потрібні їм IP-адреси і відмовилися від адрес, взятих 5-10 років тому про запас, то навіть при збереженні темпів сучасної реєстрації, IP-простір міг би існувати ще як мінімум до середини 2012 року.

Довідка: IP-адреса (Internet Protocol address) — унікальний числовий номер або так званий ідентифікатор, що використовується для позначення адресації комп’ютерів чи пристроїв у мережах, що використовуються в Інтернет.

-1 thoughts on “IP-адреси закінчаться через кілька тижнів

Коментарі вимкнені.