Резонанс: відбувся суд у «справі Ігоря Вардинця»
17 листопада ц.р. відбулося судове засідання щодо розгляду клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою підозрюваного у кримінальній справі головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання Ігоря Вардинця. Однак, незважаючи на факт проведення вичерпного засідання суду, справа щодо Ігоря Вардинця не зрушила з позиції правового колапсу. Бо: суд не приймає рішення про обрання запобіжного заходу через відсутність підозрюваного, який, водночас, не може брати участь у судових засіданнях через критичний стан здоров’я.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Лариса Делікатна, розпочинаючи судове засідання, зазначила, що підозрюваний Ігор Вардинець на суд не з’явився. Відсутність Ігоря Вардинця з поважної причини аргументовано пояснив адвокат Олег Шрам: “Відповідно до довідки національного наукового центру “Інститут кардіології ім. академіка М. Стражеска” від 13 листопада 2015 р., Ігор Вардинець перебував у цій лікувальній установі до 6 листопада 2015, — сказав
адвокат. — Враховуючи тяжкість перебігу захворювання, Ігорю Вардинцю заборонені будь-які психо-емоційні та фізичні навантаження. Участь у слідчих діях та судових засіданнях, процесуальних діях впродовж стаціонарного, амбулаторного та санаторного лікування неможлива. Зараз він перебуває на активному етапі терапії на стаціонарному лікуванні в державному закладі “Дорожня клінічна лікарня №1” в м. Київ”.
У проміжку між цим засіданням і тим, яке мало відбутися 3 листопада ц. р., адвокатом подано клопотання, в якому Олег Шрам просить відмовити у задоволенні клопотання сторони обвинувачення щодо застосування запобіжного заходу до Ігоря Вардинця. Також подано клопотання до Тернопільського міськрайонного суду від трудового колективу Тернопільського районного територіального медичного об’єднання, в якому лікарі просять відмовити у застосуванні запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою та обрати не пов’язаний з обмеженням волі запобіжний захід, зокрема, передати Ігоря Вардинця на поруки колективу Тернопільського районного територіального медичного об’єднання. Ці клопотання долучені до матеріалів справи.
— Явка підозрюваного у розгляді будь-яких клопотань про застосування запобіжного заходу обов’язкова, — сказав під час судового засідання старший прокурор відділу прокуратури Тернопільської області Віктор Оскоріп.
Натомість адвокат Олег Шрам акцентував на тому, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія чи рішення повинні бути виконані в об’єктивні терміни. “Проведення досудового розслідування у розумні терміни забезпечує зокрема слідчий суддя, — каже адвокат. — Статтею 186-ою Кримінально-процесуального кодексу України визначено, що застосування запобіжного заходу повинно відбутися в межах 72 годин з моменту затримання підозрюваного. Станом на 17 листопада, зазначене клопотання щодо Ігоря Вардинця розглядається вже 7 місяців, що є істотним порушенням відповідного терміну і суттєво обмежує права, свободи Ігоря Степановича, насамперед, щодо можливості лікування у вільно обраному медичному закладі, а також проведення рекомендованої консиліумом лікарів серйозної операції на серці ще у квітні ц. р., без якої стан здоров’я мого підзахисного навряд чи поліпшиться. Із 30 березня ц. р. по теперішній час підозрюваний Ігор Вардинець безперервно перебуває на лікуванні в медичних установах”. Адвокат Олег Шрам звернувся з проханням до слідчого судді відмовити стороні обвинувачення у застосуванні запобіжного заходу або залишити його без розгляду в зв’язку з порушенням розумних строків, визначених Кримінально-процесуальним кодексом України.
Заслухавши докази сторін учасників розгляду клопотання, слідчий суддя винесла ухвалу про відкладення судового розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу на 14 грудня ц. р. Крім того, слідчий суддя направить запит в медичну установу, де перебуває підозрюваний, з приводу з’ясування можливості чи неможливості проведення з ним слідчих дій і участі в судовому засіданні, з приводу стану його здоров’я та орієнтовного терміну, необхідного для лікування підозрюваного.
Ірина Юрко.
Коментарі вимкнені.