Справа щодо вбивства Романа Кулака з Тернополя — “лакмусовий папір” для всієї України
Вчора, 3 жовтня, у Верховній Раді депутат Ірина Суслова виступала разом з людьми, які пережили найбільше лихо, що тільки можна собі уявити. Вони втратили власних дітей. Втратили через те, що лікарі не змогли чи не захотіли якісно виконати свою роботу та припустились помилки ціною в життя.
Тернополянин Володимир Кулак втратив 12-річного сина Романа тому, що цілий “консиліум” лікарів районної лікарні майже добу не міг ідентифікувати хворобу дитини. У Миколи Матійчука з Києва наша медицина забрала 5-річного сина Кіма. Він потрапив до приватної медустанови з гострими симптомами. За добу йому встигли поставити безліч діагнозів й жоден з них не був остаточно вірним, – розповідає Ірина Суслова.
- Ці дві трагедії відбулись в різних куточках України. Але об’єднує їх одне – безвідповідальність винних. В райлікарні, яка лікувала Романа, медиків вирішили відправити на переатестацію. А у випадку з Кімом приватна клініка взагалі намагається уникнути будь-якої відповідальності, посилаючись на швидкоплинність хвороби дитини.
Найстрашніше, що в Україні відсутня статистика медичних помилок. І ми не знаємо скільки людей щороку стають жертвами вітчизняної медицини. Якщо у США частка медичних помилок відносно усіх випадків звернень складає 3-4%, у Великобританії – 5%, у Франції – 3%, то про Україну можна лише здогадуватися. Враховуючи загальний стан галузі, ці цифри на порядок більші
Батьки, у яких відняли дітей, сьогодні шукають справедливості й сподіваються, що в Україні вона таки існує. Звертаюсь до Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ з проханням взяти справи Володимира Кулака та Миколи Матійчука під особистий контроль. Це не просто прохання, а буквально крик душі людей, які втратили найдорожче. Якщо вони не отримають адекватної реакції з боку держави на свої справедливі вимоги, це означатиме, що Україна в жодному випадку не є правовою державною, де поруч з правами людини завжди існує відповідальність, в тому числі й за лікарські помилки, – наголосила нардеп.
Нагадаємо, 27 червня цього року у львівському ОХМАТДИТі помер 12-річний Роман Кулак, якому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут прямої кишки. Завдяки активній позиції батька хлопчика, трагічний випадок набув чималого розголосу. Зараз він під особистим контролем Президента України, заступника Генпрокурора, народних депутатів, журналістів. Розслідування проводять у прокуратурі та Нацполіції та, навіть, у Жидачівській лікарні.
Коментарі вимкнені.