Священики з Тернопільщини освятили паски у зоні АТО

Священики з Тернопільщини – о. Володимир Фірман, о. Володимир Топоровський, о. Тарас Хом’юк, о. Ігор Топоровський та семінарист Тернопільської духовної семінарії Тарас Зрайчик – зустріли свято Воскресіння Христового у зоні проведення АТО, разом з бійцями. Тут, у місцях дислокації військових підрозділів в околицях Лисичанська та Северодонецька, отці  сповідали бійців, правили пасхальні богослужіння та освячували паски.

«Спільно із бійцями батальйону «Тернопіль», які нас дуже гостинно прийняли до свого помешкання, ми споживали Великодню паску, – розповів отець Володимир Топоровський. –  Потрібно відзначити їхню щирість та сердечність, яку ми відчували та приймали на протязі тих спільно прожитих днів. Ми вставали із раннього ранку та служили до пізнього вечора, вони до нас постійно телефонували, цікавилися чи з нами все добре, як ми дібралися до інших, можливо нам потрібна якась допомога в дорозі та інше…Хлопці дуже смачно готують, пам’ятають про останній тиждень посту, тому страви були пісними, а святошні на смак такі як домашні. Все було дуже по простому, саме спілкування, велика повага до священства любов до Неньки України та Господа Бога!».

Одного разу доводилося освячувати паску у бліндажі.

«Бліндажна каплиця, яка оживилася Пасхальними богослужіннями… Спочатку мертва тиша… Потім сповідь, молитва посвячення пасок, панахижа за померлими воїнами, всіма загиблими героями, а потім… Вистріли, бо війна, хтось молиться а хтось воює. Виникає запитання, а на тій іншій стороні, хіба не має Великожня? Браття і сестри молімося!», – ділиться роздумами отець на сторінці у соцмережах.

Бійці батальйону «Тернопіль» висловили подяку Архиєпископу і Митрополиту Тернопільсько-Зборівському та Адміністратору Кам’янець-Подільської єпархії Василію (Семенюку) за допомогу війську, щирі молитви та духовну опіку над бійцями через отців капеланів.

Коментарі вимкнені.