Тернопільські історики написали унікальну книгу про патріотизм
У редакції газети “Флот України” відбулася офіційна презентація книги “Протичовновий корвет “Тернопіль”, виданої українською та англійською мовами.
З цієї нагоди до редакції флотського часопису завітали заступник міського голови Тернополя з питань діяльності виконавчих органів Ради Леонід Бицюра, секретар Тернопільської міської Ради Ігор Турський та командир корвета “Тернопіль” капітан 3 рангу Олег Григор’єв.
Слід зазначити, що шефи з Тернополя постійно беруть участь у святкуванні Дня флоту України та Дня підшефного корвета “Тернопіль”. І цьогорічне відзначення головного свята українських військових моряків не стало для тернополян виключенням.
Щодо книги, то вона є унікальною, оскільки подібних аналогів, де б розповідалося про вітчизняні військові кораблі, в Україні наразі немає. Жоден регіон України не може похвалитися подібним досягненням у розвитку військово-історичної спадщини національних ВМС. Доречно відмітити, що, якби подібні проекти організовувало кожне місто, чиє ім’я носять кораблі військового флоту, тоді б значно зміцнився інформаційний потенціал у відображенні сторінок історії українських військових моряків. Без перебільшення, тоді б єдність регіонів України з підшефними військовими частинами тільки міцнішала. Прикро, що розвитком історичних надбань ВМС поки займаються лише тернополяни та газета “Флот України”, під орудою якої напередодні Дня флоту України вийшла у світ книга “На варті морських рубежів”, присвячена 20-й річниці Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Книга “Протичовновий корвет “Тернопіль” — науково-популярне видання, що складається з двох частин. Перша частина, яка належить перу колективу авторів, а це Ігор Клочак, Олександр Мухладі та Роман П’ятницький, має таку ж назву, як і вся книга. Тут розповідається про історію побудови і служби корвета “Тернопіль”, який визнаний кращим кораблем ВМС ЗС України за 2007 рік. У першій частині вміщено добірку публікацій засобів масової інформації України про корвет і службу тернополян на ньому.
Друга частина книги — “Тернопіль: сторінки історії” — робота істориків-краєзнавців — кандидата історичних наук, доцента Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Олександра Петровського і завідувача відділу стародавньої історії Тернопільського краєзнавчого музею Олега Гаврилюка, яка розкриває історію міста Тернопіль — від прадавніх часів до сьогодення.
— У 2009 році у світ вийшло перше видання книги “Протичовновий корвет “Тернопіль”, — розповідає командир корвета “Тернопіль” капітан 3 рангу Олег Григор’єв. — Ця книга стала результатом наполегливої праці авторського колективу — в ті часи командира корабля капітана 3 рангу Романа П’ятницького та заступника командира корабля з виховної роботи капітана 3 рангу Олександра Мухладі, а також представників тернопільської влади, працівників видавництва “Астон” та, зокрема, військового історика, журналіста та одного з виконавців цього проекту Ігоря Клочака. Тернопільські історики Олександр Петровський та Олег Гаврилюк написали до книги короткий нарис з історії міста. Ця книга розповідає не тільки про бойовий шлях наймолодшого корабля національного флоту, але й про людей, що на ньому служать.
За словами капітана 3 рангу Олега Григор’єва, книга є великим кроком у патріотичному вихованні молоді, яка вже служить на кораблі, і тої, яка незабаром теж одягне військовий однострій.
— Про потребу в другому виданні книги, значно розширеної та доповненої, а також про бажання видати її англійською мовою стало зрозумілим практично наприкінці 2009 року, коли корабель вчергове виконував завдання антитерористичної операції “Активні зусилля” в Середземному морі, — відмітив капітан 3 рангу Олег Григор’єв. — З 2010 року почалася спільна праця екіпажу корабля, міської влади та громади Тернополя над створенням другого видання книги. Дуже символічним є те, що видання вийшло друком у переддень святкування Дня флоту України.
Заступник міського голови Тернополя з питань діяльності виконавчих органів Ради Леонід Бицюра зупинився на важливості шефських зв’язків керівництва міста з корветом “Тернопіль”.
— Популяризації військової служби та військово-патріотичному вихованню молодого покоління в нашому місті приділяється велика увага, — зазначив він. — На базі загальноосвітніх шкіл міста створено фан-клуб корвета “Тернопіль”. Також у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї ми вперше відкрили виставку з морської тематики. Таким чином ми відзначили шосту річницю від часу, коли корвет “Тернопіль” став бойовою одиницею і на ньому підняли український прапор. Безперечно, друге, доповнене, видання книги про корабель додасть значного імпульсу в розвитку національної свідомості не тільки членів екіпажу корвета, але й майбутніх захисників Вітчизни, які підуть служити на флот. Тому міст дружби та співпраці між Тернополем та кораблем буде лише міцнішати.
Як зауважив секретар Тернопільської міської Ради Ігор Турський, тернополяни пишаються тим, що один з найкращих бойових кораблів українського флоту носить ім’я їхнього міста.
— Ми пишаємось екіпажем корвета “Тернопіль”. Для тернополян корвет — це не лише бойовий корабель, гордість флоту, для нас корвет “Тернопіль” — це наші діти, які на бойовому чергуванні захищають спокій нашої держави, нашого міста. Для нас корвет “Тернопіль” — це наша родина, — додав Ігор Турський.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”
Коментарі вимкнені.