Тернополяни пережили День поцілунків

6 липня – Всесвітній день поцілунків! Цілуймося, бо ми того варті.

Що може змусити серце перекачувати щохвилини на один літр крові більше звичайного? Надати руху 29 м’язів тіла одночасно й миттєво підвищити тиск? Спровокувати викид адреналіну, а також спалити десяток калорій? Ранкова зарядка, здача екзамену, фарбування стін?

Платон називав це “обміном між двома душами”. Ідеально обмінюватися 3 хвилини. І мова йде про поцілунки. Найменше цілуються британці, мабуть, саме тому в XIX столітті вони, щоб покращити ситуацію, придумали свято Всесвітній день поцілунків, яке ми святкуємо сьогодні.

У Всесвітній організації охорони здоров’я вже з вісімдесятих років двадцятого століття стверджують: поцілунки – це наука. І називається вона філематологія.

Само собою дату першого поцілунку не встановлено. І, ймовірно, що не встановлять. Зате перша письмова згадка датується 1500 роком до н.е. в Четвертому Ведичному Санскритському тексті.

Світовий рекорд тривалості поцілунку належить одній парі з Чикаго (17 діб, 10 годин, 30 хвилин). Переможці “марафону поцілунку” робили кожну годину п’ятихвилинні перерви. Дві години на добу відводилися парочці для прийому їжі та відпочинку. А ось американець А. Е. Вольфрам з Мінесоти за 8 годин поцілував 8001 людину 15 вересня 1990 р. під час фестивалю, що проходив в його штаті. Таким чином, він примудрявся цілувати нову людину через кожні 3,6 секунди.

Медики називають поцілунок, як ліки від всього. Як підрахували вчені, всього 3 поцілунки за день дозволять вам за рік позбутися зайвого кілограму ваги! Медики називають поцілунок так званою судомою або спазмом. І додають, що під час поцілунку задіюються 29 великих і малих м’язів. Під час поцілунків прискорюється пульс до 150 ударів. Під час поцілунку стимулюється виділення слини, яка захищає зуби від руйнування завдяки вмісту в ній кальцію і фосфору. Пристрасний поцілунок викликає напруження більш ніж 25 м’язів обличчя. Шкіра завдяки цьому розгладжується, стає більш пружною. А ось знеболюючим ефектом поцілунок зобов’язаний гормону ендорфіну. Чим більш пристрасний поцілунок, тим більше гормону виробляється організмом. За один поцілунок в організм викидається заспокійлива доза гормонів, яка перевищує мінімальну дозу морфію. Поцілунок як антистресова терапія: він перешкоджає утворенню стресових гормонів – глюкокортикоїдів. Адже саме вони в більшості випадків є “винуватцями” високого кров’яному тиску, підвищеного вмісту холестерину, слабкості м’язів, порушенні балансу інсуліну й безсоння.

Втім, поцілунки можуть бути і небезпечні, оскільки, через кожен від однієї людини до іншої переходить більш як 250 різних бактерій. З них десята частина може бути шкідливою. Щоправда вчені додають, щобільше люди живуть разом, тим менший відсоток того, що їх поцілунок може стати шкідливим для когось із них.

За підрахунками журналу Scientific American, найбільше люди цілуються в День Святого Валентина, при цьому 65 % тих, що цілуються нахиляють голову вправо. Звичка нахиляти голову в певний бік формується ще під час внутрішньоутробного розвитку. А 5% цілуються з заплющеними очима.

Опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищі доходи, ніж ті, які цього не роблять. До того ж так само цілуються в губи собаки, шимпанзе, коні і канадські дикобрази.
Проте в європейських країнах громадяни цілуються порівняно рідко. Згідно з соціологічними опитуваннями, середньостатистичний європеєць протягом доби цілується близько 7 разів. В середньому людина за все життя витрачає на поцілунки всього 2 тижні.

Головне не забувати, що існують речі, які можна передати єдиним поцілунком, і Вам для цього не знадобляться ні гори факсів, ні сотні листів.

Коментарі вимкнені.