У неділю на Тернопільщині відкриють два пам’ятники Першої світової війни (фото)

Обеліск воїнам 132-го запасного піхотного полку Російської Імператорської армії та пам’ятник на братській могилі, де поховані останки 36 вояків армії Австро-Угорщини, розташовані на території старого кладовища міста Заліщики Тернопільської області, відкриють цієї неділі, 7 липня.

Меморіали були повністю реконструйовані волонтерами Федерації Скаутів «Галицька Русь» за підтримки Фонду Анатолія Лісіцина (м. Ярославль, Росія) у рамках Міжнародного гуманітарного проекту «Memoria Patriae» (Пам’ять Вітчизни).

Протягом 10 днів підлітки та молодь зі Львівської, Волинської, Закарпатської, Дніпропетровської, Рівненської та Тернопільської областей, а також з міст Київ та Севастополь під керівництвом досвідчених спеціалістів провели комплексну реконструкцію унікальних пам’ятників Першої світової війни, 100-річчя якої вже через рік відзначатиме вся Європа.

До реконструкції меморіалів особисто долучився член Ради Федерації Росії Анатолій Лісіцин. Під час візиту російський сенатор зустрівся з міським головою Заліщиків Володимиром Бенев’ятом та директором НПП «Дністровський каньйон» Михайлом Шкільнюком.

Проведення волонтерського табору «Слідами забутої війни ІІІ. Рубіж» стало можливим завдяки сприянню Заліщицької районної державної адміністрації та Національного природного парку «Дністровський каньйон».

До участі у відкритті пам’ятників скаути запросили керівництво Тернопільської області та міста Заліщики, Генерального консула Росії у Львові Олега Астахова та Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бачкаї, православне та католицьке духовенство.

Відкриття меморіалів відбудеться у Заліщиках, на території старого міського цвинтаря, у неділю, 7 липня, о 15.00.

                                               Служба інформації Федерації Скаутів «Галицька Русь»

Коментарі вимкнені.