Виплачувати зарплату освітянам Тернополя скоро не буде чим

вернення до прем’єр-міністра, міністра освіти та науки та нардепів від Тернопілля щодо сприяння у виділенні дотації на оплату праці освітянам прийняла міськрада 21 вересня.

Мотиви такого звернення, як пояснила голова профспілки працівників освіти Тернополя Валентина Кухар, – серйозні. Адже є загроза того, що виплачувати заробітну плату працівникам освітянської галузі міста скоро не буде чим.

–  Видатки на зарплату з нарахуванням заплановані, виходячи із розрахункових показників Мінфіну, лише на 10,8 місяця, – зачитує з трибуни документ пані Кухар. – Так, завдяки рішенню виконавчого комітету міськради затвердили заходи щодо економії бюджетних коштів. Проте вони не забезпечать виплати в повному обсязі зарплати до кінця року.

Сьогодні на зарплату працівникам закладів освіти в повному обсязі не вистачає 10 млн грн. На оплату послуг з теплопостачання бракує 6,1 млн грн.

Подаємо повний текст звернення!

“У місті Тернополі склалася критична ситуація з виплатою заробітної плати працівникам освітянської галузі. Видатки на заробітну плату з нарахуванням заплановані, виходячи із розрахункових показників Міністерства фінансів України, лише на 10,8 місяців. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 6 лютого 2013 року № 152 були затверджені заходи щодо економії бюджетних коштів. Проте, і вони не забезпечать виплати в повному обсязі заробітної плати до кінця поточного року.

На сьогоднішній день в зв’язку з відсутністю фінансового ресурсу незабезпеченість коштами на заробітну плату працівникам закладів освіти в повному обсязі складає 10 млн. грн.

Така сама ситуація з оплатою послуг за теплопостачання. Закладам освіти не вистачає 6,1 млн. грн. для забезпечення галузі теплом до кінця року.

Враховуючи наведене вище, Тернопільська міська рада просить виділити додаткову дотацію закладам освіти м. Тернополя для забезпечення виплати заробітної плати в розмірі 10 млн грн та для оплати за теплопостачання в розмірі 6,1 млн. грн.

Прийнято на 37 сесії Тернопільської міської ради 21 вересня 2013 року”.

До речі, під час брифінгу після сесії міський голова Сергій Надал пояснив, що брак коштів освітньої галузі місто зможе покрити із власних ресурсів лише до середини грудня.

– А далі – свята, тож може виникнути серйозна проблема, адже людям тоді особливо потрібні будуть гроші, – каже він. – Наші тривоги – не безпідставні. Адже торік восени, хоч хтось цікавився, яка ситуація із виплатою зарплат. Ми отримували субвенції. А цього року нас навіть не запитують нічого…

Тож мер покладає надії на те, що звернення міськради спонукає Київ звернути увагу на Тернопіль, зокрема на потреби освітян. Власне, бракує грошей і охороні здоровя, але нестача коштів, як каже пан Надал, у цій галузі не є катастрофічною.

Надія Новак, 20minut.ua

Коментарі вимкнені.