Як українські Церкви святкуватимуть ювілей Хрещення Київської Русі

Цьогоріч відзначаємо 1025 років з того часу, як наші предки стали християнами і почали передавати свою віру та прославляти Бога із покоління в покоління, аж до сьогодні. 
З такої нагоди в Україні буде проведено ряд урочистостей, до яких запрошують долучитися усіх вірних і разом принести Творцеві подяку за дар віри.

За інформацією сайту Української Православної Церкви КП, у переддень свята пам’яті великого князя Київського рівноапостольного Володимира,

27 липня з 17 год запрошують вірних на Всенічне бдіння.

28 липня у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульвар Шевченка, 20, м. Київ) відбуватимуться урочисті Богослужіння, які очолить Патріарх Київський і і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату (початок о 10 год). По завершенні Літургії (близько 12.00) від Володимирського собору до пам’ятника святому Володимиру відбудеться Хресний хід, участь у якому запрошують взяти всіх, кому не байдужа доля Українського Православ’я і хто хоче бачити в Україні єдину Помісну Православну Церкву.

Програма заходів святкування, оприлюднена Українською Православною Церквою МП передбачає:
24 липня (середа) 
9:00 Освячення та перша Божественна Літургія в Свято-Андріє-Володимирському храмі – на першому поверсі Кафедрального собору УПЦ, що будується.
Адреса: (м. Київ, Залізничне шосе, 3. м. Либідська)

25 липня (четвер)
18:00 Відкриття виставки «X століть Православ’я. Історія православної Русі в образах її святих».
Адреса: Український дім. м. Київ, вул. Хрещатик, 2

Відкриття Всеукраїнського мистецького проекту “ВЕЛИКЕ І ВЕЛИЧНЕ”
Адреса: Мистецький Арсенал. м. Київ, вул. Лаврська, 10-12
26 липня (п’ятниця)
Прибуття в Україну Предстоятелів і представників усіх Помісних Православних Церков.
16:00 Урочиста Академія в Палаці «Україна»
Адреса: м. Київ, вул. Червоноармійська, 103
21:00 Зустріч Хреста ап. Андрія Первозванного в Києво-Печерській Лаврі

27 липня (субота)
10:00 – Урочистий молебень на Володимирській гірці
17:00 – Вечірнє богослужіння на Соборній площі Києво-Печерської Лаври
18.00 – Святковий концерт на Хрещатику

28 липня (неділя)
09:00 – Божественна літургія на Соборній площі Києво-Печерської Лаври
До слова кажучи УКГЦ проведе святкування 1025-ліття Хрещення Русі 17-18 серпня 2013 року. Саме в ці дні відбудеться також посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в м. Києві. Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав напередодні пояснив, що в Українській Греко-католицькій церкві збереглася древня Київська традиція, згідно з якою Хрещення України-Русі з року в рік відзначається 14 серпня – у день Макавейських мучеників, коли розпочинається Успенський піст, і день так званого Августівського водосвяття.
Запрошуємо вірних усіх церков володимирського хрещення долучитися до святкування та принести Богові свою жертовну молитву за спасіння всього українського народу.


Ірина Олійник за матеріалами оф.сайтів УПЦ КП та УПЦ.

Коментарі вимкнені.