Тернополянин Максим Черкашин поїде ровером з Дрездена до Брюсселя

Наступного тижня команда з 11 учасників з України вилетить до Німеччини, щоб узяти участь у двотижневому велопробігу європартнерства Дрезден — Брюссель. Це вже п’ятий велопробіг, ініційований та організований Всеукраїнським об’єднанням «Німецька молодь в Україні» (ВО НМУ). За 14 днів учасники відвідають всі місця, відомі енергозберігаючими технологіями, а це — не один десяток.

Участь у велопробігу Дрезден — Брюссель, який відбудеться з 21 липня до 4 серпня, візьмуть 11 українців та 15 представників молоді із ФРН, які пройшли доволі важкий конкурс. Усі учасники є активістами громадських організації, яких хвилює екологічне становище України та світу загалом. Щоб пройти відбір на участь у проекті, мало мати хороше знання німецької мови, добру фізичну форму та досвід роботи в громадських організаціях. Велосипедисти проживатимуть у наметових таборах і хостелах, готуватимуть їжу на польовій кухні. На своєму шляху мандрівники зупинятимуться у чітко визначених місцях, які відомі своїми екологічними здобутками та ініціативами. Наприклад, в місті-університеті Марбург велосипедисти зустрінуться зі студентами-біологами та подискутують на тему органічного землеробства та тваринництва. Тема як ніколи цікава для українців, адже споконвіку житниця Європи славилась своїми хлібами, але наприкінці ХХ століття пальму першості перебирають на себе країни, які зуміли переконати фермерів у перспективності вирощування продуктів харчування органічнім, отже, і природнім способом. Ця лекція, як зазначають організатори, покликана скоротити інформаційну недостатність у розумінні величезних перспектив, які має Україна за умови переходу на органічний метод господарювання.

Щоб суспільство не залишило поза увагою проект, організатори знімуть фільм, в якому покажуть переваги альтернативної енергетики на прикладі Німеччини. Сьогодні менеджери проекту докладають максимум зусиль, щоб фільм був якісним, адже його планують представити через вітчизняні телеканали широкому загалові.

— Велопробіги від ВО НМУ є корисними не лише українцям, а й гостинним приймаючим організаціям Німеччини. Кожного року, крім необхідного спорядження, ми везли із собою фотовиставки «Молодь України» та «Німецька меншина в Україні». Завданням цих виставок була і залишається популяризація України в Європі. Цього року, на жаль, ми не зможемо вести цю виставку із собою, бо це завдає багато клопоту при транспортуванні літаком. Але нашою візитною карткою, обличчям України стануть учасники велопробігу та їхніх екопроектів, яких ми зібрали з різних регіонів: Тернополя, Одеси, Сум, Макіївки, Луцька, Білої Церкви, — коментує Володимир Лейсле.

Після повернення в Україну активісти займуться розробкою екологічних проектів та акцій, які б сприяли впровадженню й розвитку альтернативної енергетики в Україні. Зі свого боку ВО «Німецька молодь в Україні» обіцяє після завершення велопробігу не втрачати контактів з учасниками, а навпаки, стимулювати їх до активної діяльності та спілкування через конференції, семінари та спільні проекти.

Учасником велопробігу стане тернополянин, помічник міського голови Тернополя Сергія Надала та учасник проекту ВО «Німецька молодь в Україні» Максим Черкашин, який розповів «Погляду» про те, що тема енергозберігаючих технологій якраз на часі, особливо для Тернополя, який проводить реформування житлово-комунальної галузі.

–  І в кого як не в Німеччини нам повчитись?, – каже Максим,  – Німеччина — прекрасний приклад для наслідування, адже в її енергетичній стратегії записано, що до 2050 року країна повинна мати в енергетичному балансі не менше, аніж 60% енергії, виробленої альтернативними джерелами. У нас із цим гірше, бо на сьогодні ми маємо лише 1% відновлювальної енергії. За підтримки міністерства довкілля, захисту природи та безпеки ядерних реакторів ФРН, німецькі аналітики розробили рекомендації Україні. До серйозного списку порад увійшли й рекомендації для активістів, яким належить підвищувати рівень визнання альтернативних джерел енергії серед населення.

Максим любить  активний відпочинок, та ще й сидяча робота спонукає до активності навіть під час відпустки, тому хлопець вирішив взяти участь у велопробігу.

 

На питання, що здатні змінити 11 активістів в Україні у галузі альтернативної енергетики, Максим відповів: «За всіх не скажу. Але особисто, про що було мною сказано на відборі даного конкурсу, як помічник Сергія Надала зможу донести ідеї, думки та технології з якими познайомлюсь до міського голови. Також я розраховую на знайомство з експертами, яких в подальшому ми зможемо залучити для консультацій в галузі застосування енергозберігаючих технологій в Тернополі»

 

ДОВIДКА

Велопробіг європартнерства є частиною програми двостороннього співробітництва в галузі молодіжної політики між Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту та Федеральним міністерством у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді ФРН на 2010 — 2011 рр.. Його патронує пані Віола фон Крамон, депутат німецького бундестагу, член Європейського комітету у справах спорту, спікер міжнародних зв’язків ЄС, член німецько-української парламентської групи в бундестазі ФРН, також — підтримує уряд ФРН через БФ «Товариство розвитку» GIZ / GfE. Активісти ВО НМУ вже подолали тисячі кілометрів, курсуючи маршрутами Львів — Берлін, Ужгород — Мюнхен, Берлін — Страсбург — Штудгарт, Сімферополь — Ялта. Кожного року такі веломарафони мають свою тематику та ретельно розроблений маршрут. Із німецької сторони учасниками виступлять молоді німці, які є членами партнерської організації «Німецька молодь в Україні» та вже не перший рік допомагають в організації велопробігу.

Коментарі вимкнені.