Якими мають бути вівски в Тернополі

Кожен із магазинів та ресторанів намагається привернути до себе увагу вивіскою. Більшість вітрин та вивісок оформлюють за принципом: що більше, крикливіше та яскравіше, то краще. Таким чином оформлені перші поверхи будинків псують вигляд вуличного простору і руйнують загальне гармонійне членування та однорідний колір всього будинку.

Необхідно облаштувати вивіски та вітрини таким чином, щоб вони відповідали пропорціям, матеріалам та колористиці цілого фасаду. Для цього слід дослідити історичний вигляд фасаду, вивчивши старі фото, записи та будівельні креслення. З фасаду приміщення не можна збивати та руйнувати історично цінні елементи, а його колір має гармонійно вписуватись у загальний вигляд фасаду цілого будинку.

Власники приміщень часто не розуміють, що гарно облаштований будинок зі стриманими вивісками, що відповідають розмірам та колористиці фасаду, свідчить про високу якість товарів і набагато більше приваблює клієнтів, аніж надмірна яскравість та великі розміри. Перевантаження зорових вражень дешевими та барвистими вивісками діє як додатковий фактор стресу для перехожих.

Вивіски та реклама. При проектуванні та виготовленні рекламних вивісок архітектори, художники та дизайнери мають усвідомлювати, що результат їхньої роботи буде знаходитися в особливому будівельному та міському контексті. При проектуванні вивісок варто, з одного боку, брати до уваги архітектурні, пластичні та колористичні особливості вибраного фасаду, а з іншого – креативні рішення для презентації товарів. Оформлення вивісок та реклами зі смаком уже натякає на якісний товар.

До уваги власників закладів, що позиціонуються, як елітні.
Дуже вишукано та вдало виглядають вивіски з природних матеріалів (бронза, латунь, кераміка, кобальтове скло, деревина цінних порід, камінь, вітражі) та виконані історичними техніками і типовими для Західної України видами ремесла (написи на штукатурці, ковані елементи, художнє литво, гравіювання металу, вироби зі скла, вітражі), а також вивіски, що складаються з окремих пластичних букв, розміщених безпосередньо на фасаді.

У будинках із кількома входами та фірмами варто використовувати збірні вивіски, щоб уникнути накопичення різних стилів та матеріалів. (бізнес-центр «Україна», «Галицький торговий дім» на вул. Сагайдачного)

Освітлення. Для освітлення вивісок ввечері пасує м’яке монохромне зовнішнє світло. Джерело світла краще розміщувати між площиною стіни і вивіскою, щоб освітлювати тільки окремі букви чи логотипи або за допомогою світильників на кронштейні над вивіскою.

ЗАБОРОНЕНО:
• Пошкодження або закриття фасаду чи його окремих елементів рекламою або вивісками.

• Встановлення вивісок та реклами, що перешкоджають руху пішоходів (напр. через сильно виступаючі кронштейни, «спотикачки»- штендери) чи транспорту.

• Встановлення та надбудова історично не підтверджених маркізів та дашків.

Коментарі вимкнені.